معاون هماهنگ کننده پلیس تهران بزرگ خبر داد

کلاهبرداری ۸ میلیارد تومانی از کاربران بازار بورس / متهم ۲۲ ساله دستگیر شد

معاون هماهنگ کننده پلیس تهران بزرگ از دستگیری جوان ۲۲ ساله‌ای خبر داد که با جعل عنوان، ۸ میلیارد تومان از کاربران بازار بورس کلاهبرداری کرده بود.
کد خبر: ۱۳۲۸۴۰۳

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سردار مسعود مصدق معاون هماهنگ کننده پلیس تهران بزرگ در گفتگو با فارس از دستگیری جوان22 ساله ای خبر داد که با جعل عنوان 80 میلیارد ریال از کاربران بازار بورس کلاهبرداری کرده بود.

سردار مصدق در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: در پی دریافت شکایتی مبنی بر کلاهبرداری یک جوان 22 ساله به بهانه سرمایه‌ گذاری در بازار بورس، شناسایی و دستگیری متهم در اختیار تیمی از ماموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.

سردار مصدق تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که متهم با جعل عنوان و ادعای ذی نفوذ بودن در دستگاه های اجرایی و همچنین ادعای مهارت در معاملات بازار بورس و سود آوری بالای سرمایه گذاری این بازار، مبالغ فراوانی از مالباخته دریافت و پس از اخذ وجوه، دیگر پاسخگوی تماس های تلفنی نبوده است.

معاون هماهنگ کننده پلیس تهران ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیسی چند پرونده مشابه دیگر نیز به این پلیس ارجاع و در این پرونده ها نیز متهم پس از جلب اعتماد قربانیان خود و تخصیص نام کاربری و رمز عبور ساختگی به این افراد و جعل اسناد مربوط به اعطا و تخصیص ارزهای دیجیتال پربازده اموالشان را تحصیل و بلافاصله گریخته بود.

وی با اشاره به اینکه هویت این متهم و مخفیگاه وی، شناسایی شد، افزود: پس از هماهنگی های قضائی، روز گذشته تیمی از ماموران این پلیس به مخفیگاه متهم در محدوده جنت آباد اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی این کلاهبردار جوان را دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی کنند.

سردار مصدق با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 80 میلیارد ریال محاسبه کرده اند خاطرنشان کرد: کشف سایر جرایم احتمالی و شناسایی مالباختگان در دستور کار قرار دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها