jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۲۸۳   ۰۳ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۲۶

در ۷۲ساعت گذشته طوفان سهمگین دریایی مناطقی از چین و هنگ کنگ را درنوردید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، طوفان دریایی با بارش شدید باران سبب جاری شدن سیل در مناطقی از چین شد. در هفتاد و دو ساعت گذشته طوفان سهمگین دریایی مناطقی از چین و هنگ کنگ را درنوردیده است. این طوفان دریایی که کِمپاکا Cempaka نام دارد با سرعت بیش از یکصد و پنجاه کیلومتر در این ناحیه از جهان در حال حرکت است. این طوفان دریایی با بارش شدید باران همراه است و همین امر سبب کاهش شدید دید در مناطقی از چین و هنگ کنگ شده است. آثار این طوفان دریایی فقط به چین و هنگ کنگ محدود نیست و شمار دیگری از کشور‌های حوزه جنوب شرق آسیا را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
 
تعداد بازدید : 56

کارشناسان سازمان هواشناسی درباره استمرار حرکت این جبهه هوایی در این منطقه و آثار آن هشدار داده اند. جبهه هوایی در مناطق دیگری از چین از قبیل ژنگ ژو سبب جاری شدن سیل شده است آنهم درحالیکه این مناطق در یک سال گذشته، خشکسالی بسیار وحشتناکی را تجربه کرده اند. طوفان دیگری به نام اینفا In-Fa نیز در خاوردور شکل گرفته است. ژاپن که در حال حاضر میزبان بازی‌های المپیک تابستانه دو هزار و بیست است، کانون اصلی آثار این طوفان ذکر شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها