تماس ماکرون با نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره استفاده از جاسوس‌افزار

رئیس‌جمهور فرانسه با درخواست از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای جدی گرفتن مسئله جاسوس‌افزار پگاسوس، درباره استفاده‌کردن دولت مغرب از این جاسوس‌افزار قویاََ ابراز نگرانی کرد.
کد خبر: ۱۳۲۸۲۵۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه بامداد یکشنبه به‌صورت تلفنی با «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفتگو کرد.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این‌باره گزارش داد که ماکرون شخصاََ با بنت تماس گرفت تا مطمئن شود که تل‌آویو به‌شکل مناسبی در حال تحقیق درباره جاسوس‌افزاری است که یکی از شرکت‌های این رژیم تولید کرده است.

وی با درخواست از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای جدی گرفتن مسئله جاسوس‌افزار «پگاسوس»، درباره اینکه دولت مغرب هم از این جاسوس‌افزار اسرائیلی استفاده کرده بود، قویاََ ابراز نگرانی کرد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» به نقل از این گزارش، بنت نیز با تاکید بر اینکه اتفاقات مرتبط با جاسوس‌افزار پگاسوس در قبل از دوره نخست‌وزیری او رخ داده، گفت به جمع‌بندی مورد نیاز درخصوص این مسئله خواهند رسید.

بر این اساس، دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی تاکنون این تماس رئیس‌جمهور فرانسه را افشا نکرده و از هرگونه تایید این تماس در پاسخ به رسانه‌ها اجتناب کرده است.

پیش از این سخنگوی دولت فرانسه اعلام کرده بود ماکرون جلسه‌ای اضطراری با شورای دفاعی این کشور درباره این جاسوس‌افزار و مسئله امنیت سایبری برگزار کرد. 

رسانه‌های مختلفی از جمله «واشنگتن پُست»، «لوموند»، «گاردین» و چند منبع دیگر اخیرا فاش کردند که یک جاسوس‌افزار صهیونیستی به نام «پگاسوس» به برخی از کشور‌ها از جمله عربستان سعودی و امارات عربی متحده فروخته شده و از آن برای هک اطلاعات گوشی چندین شخصیت مهم در سطح جهان استفاده شده است.

واشنگتن پست به عنوان یکی از رسانه‌های مشارکت‌کننده در تحقیق مذکور، گزارش داده است که جاسوس‌افزار پگاسوس دارای مجوز از شرکت NSO مستقر در فلسطین اشغالی است و از آن برای هدف قرار دادن گوشی‌های همراه متعلق به دو زن از نزدیکان «جمال خاشقچی» ستون‌نویس پیشین این روزنامه استفاده شده است؛ کسی که به دست عوامل سعودی در کنسولگری ریاض در استانبول ترور شد و هنوز از سرنوشت جسد او خبری نیست.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها