jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۰۰۲   ۰۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۵:۴۴

سخنگوی جمعیت هلال احمر از پایش سلامت ۴۸۱ هزار و ۱۲۶ نفر از مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، محمدحسن قوسیان مقدم در گفتگو با ایسنا با اشاره به اجرای طرح پایش سلامت و مراقبت بهداشتی مسافران ورودی به کشور که از روزهای پایانی اسفند سال ۱۳۹۹ آغاز شده است و اکنون نیز ادامه دارد، اظهارکرد: در اجرای این طرح که با همکاری جمعیت هلال احمر همراه با وزارت بهداشت در حال اجراست تا صبح امروز (اول مردادماه) وضعیت سلامت۴۸۱ هزار و ۱۲۶ نفرمسافر ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و علائم کرونا در آنان کنترل شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۱۸۷ نفر هم به دلیل دارا بودن علائم ابتلا به کووید ۱۹ به قرنطینه منتقل شدند، تصریح کرد: این آمار در مقایسه با روز قبل از خود سه مورد افزایش یافته و از ۱۸۴ نفر به ۱۸۷ مورد رسیده است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه تاکنون ۴۸ هزار و ۱۱۵ تست pcr و ۶۷ هزار و ۷۸۰ تست فوری کرونا از مسافران اخذ شده است، گفت: ۴۷۱ نیروی عملیاتی در اجرای این طرح مشارکت دارند.

به گفته قوسیان مقدم، در حال حاضر این طرح در ۲۸ ورودی کشور از جمله پایانه‌های مرزی، دریایی و هوایی اجرا می‌شود و همچنان تا هر زمانی که ستادملی مقابله با کرونا بخواهد آن را ادامه خواهیم داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها