jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۷۸۸۳   ۳۱ تير ۱۴۰۰  |  ۱۶:۰۰

اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد

شرایط تعیین رشته مجدد برای دانش‌ آموزان متقاضی

اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش شرایط تعیین رشته مجدد را اعلام کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس اطلاعیه اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش درباره موضوع هدایت تحصیلی دانش‌ آموزان، سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ همانند سنوات گذشته، امتحان تعیین رشته مجدد برابر با بخشنامه متمم شیوه نامه هدایت تحصیلی (۹۵۳۸۴/۵۰۰ مورخ ۳۰ مردادماه سال۹۶) برای دانش‌ آموزان متقاضی با شرایط زیر اجرا می‌شود:

دانش‌ آموزانی که حدنصاب نمره را در یکی از شاخه‌ها، زمینه‌ها و رشته‌های تحصیلی در خردادماه کسب نکرده باشند، می‌توانند با تکمیل نمونه برگ درخواست تعیین رشته مجدد نسبت به شرکت در امتحان تعیین رشته در مردادماه یا شهریور ماه (همزمان با امتحان دانش‌ آموزان تجدیدی) اقدام کنند.

تاکید می‌شود حدنصاب لازم برای ورود به رشته، بر اساس نمرات پایانی سه ساله دوره اول متوسطه در درس یا دروس مربوطه محاسبه می‌شود.

در صورت کسب حدنصاب نمره، ورود دانش‌آموز به مدارس غیردولتی بلامانع و در مدارس دولتی در صورت وجود ظرفیت امکان پذیر است.

نمره امتحان تعیین رشته مانند امتحانات درس‌های شهریور محاسبه می‌شود و در کارنامه تحصیلی و نمون برگ‌ های هدایت تحصیلی (با عنوان تعیین رشته) ثبت شده و تاثیری در معدل سالانه یا کل دانش‌آموز ندارد و صرفاً در هدایت تحصیلی دانش‌آموز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیران مدارس متوسطه اول باید فرم‌های تعیین رشته مجدد را در اختیار دانش‌ آموزان متقاضی قرار داده و فرایند درخواست را اجرا کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها