جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا از دادگاه خواست از شکایت دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین این کشور از شبکه اجتماعی چینی موسوم به تیک تاک و شرکت مادر آن بایت دانس صرف نظر کند.
کد خبر: ۱۳۲۶۳۴۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، دولت بایدن روز دوشنبه از دادگاه‌های استیناف فدرال خواست چالش‌های حقوقی وزارت دادگستری آمریکا علیه احکام دادگاه‌ها را که به اقدامات دولت ترامپ برای جلوگیری از دانلود کردن اپلیکشین چینی تیک تاک مربوط می‌شود نادیده بگیرد.

بایدن ماه گذشته مجموعه از دستورات اجرایی دولت ترامپ را که خواستار ممنوعیت دانلود اپلیکیشن‌های وی چت، تیک تاک و دیگر اپلیکیشن‌ها بود منع کرد و دستور بازنگری در این زمینه را داد.

وزارت بازرگانی آمریکا در ۲۲ ژوئن (اول تیر) رسما فهرست معاملات منع شده با شرکت تیک تاک متعلق به شرکت فناوری بایت دانس و تنسنت تحت مالکیت وی چت را لغو کرد. این ممنوعیت‌ها سپتامبر گذشته و به منظور جلوگیری از دانلود این اپلیکیشن‌ها وضع شده بود.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز در همین زمینه نوشت: درخواست تجدید نظر از دادگاه، نخست در ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰ توسط دولت ترامپ مطرح شد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که دادگاه مانع تلاش‌های رئیس جمهوری سابق آمریکا برای استفاده از دادگاه‌ها برای غیرقانونی کردن استفاده از تیک تاک و بایت دانس در آمریکا شد.

بایدن در اوایل ماه ژوئن در سطح دولت دستور اجرایی ترامپ در ممنوعیت استفاده از تیک تاک را لغو کرد.

در حالی که بایدن بیشتر دستورات اجرایی ترامپ درباره مهاجرت، تغییرات آب و هوایی و دیگر موضوعات را لغو کرده است، ولی فعلا تصمیمی درباره تعرفه‌های اعمال شده از سوی دولت ترامپ علیه چین اتخاذ نکرده است و این اقدام او نشان می‌دهد که شاید قصد دارد از این تعرفه‌ها علیه پکن استفاده کند تا موافقت این کشور را با خواسته‌های واشنگتن در توافقات تجاری و سایر مسائل جلب کند.

رادیو بین المللی چین روز پنجشنبه گزارش کرد بایدن به وزارت بازرگانی آمریکا دستور داده است به جای این منع، مطابق مقررات، اپلیکیشن‌های کاربردی «رقبای خارجی» را ارزیابی کرده و با توجه به نتایج و وضعیت واقعی آن‌ها اقدام کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا سال ۲۰۲۰ میلادی به بهانه اینکه تیک تاک و ویچت می‌توانند تهدیدی علیه امنیت ملی کشور باشند، استفاده از این دو اپلیکشن چینی را در آمریکا ممنوع کرد.

این دستور ترامپ موجب حذف نسخه‌های دانلود و ارتقاء این دو نرم افزار کاربردی از فروشگاه‌های آنلاین اپلیکیشن شد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها