jamejamonline
کرمانشاه عمومی کد خبر: ۱۳۲۴۹۶۷   ۱۵ تير ۱۴۰۰  |  ۱۳:۰۱

فریدون یاوری با اشاره به خشکسالی امسال گفت: آثار مخرب این خشکسالی با کم شدن دبی آب رودخانه ها و تهدید حیات آبزیان و نیز کاهش پوشش گیاهی و کمبود علوفه خود را نشان داده است.

به گزارش جام جم آنلاین کرمانشاه؛ مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه خشکسالی امسال بلای جان محیط زیست شده، گفت: با کاهش بارندگی ها در زمستان سال گذشته و بهار امسال متاسفانه شاهد کاهش چشمگیر دبی روخانه ها هستیم و در حال حاضر خشکسالی اثرات خود را بر کاهش حجم آب رودخانه های سیروان، گاماسیاب، اروند و راوند و قره سو نشان داده است.

وی افزود: اولین خسارت خشکسالی امسال با اتلاف تعدادی از ماهیان رودخانه رواند اسلام آبادغرب خود را نشان داد که بعد از تلاش بسیار توانستیم سایر ماهیان را به آبندها و سدهای دیگر منتقل کنیم.

یاوری تصریح کرد: خشکسالی در کنار اینکه اثرات مخربی بر رودخانه ها و حیات آبزیان داشته، موجب فقیرشدن منابع طبیعی شده و تامین غذا برای بسیاری جانوران سخت شده است.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: در همین راستا به دنبال تامین علوفه برای حیوانات منطقه حفاظت شده “قراویز” هستیم که بیش از همه دچار فقر منابع طبیعی شده است.

یاوری گفت: در کنار این برای رفع تشنگی حیوانات این منطقه نیز ۱۴ آبشخور  با حمایت خیرین و دوستداران محیط زیست در این محدوده احداث شده و با تانکر به آنها آبرسانی می شود.

وی با بیان اینکه در ۲۳۰ هزار هکتار مساحت محیط زیست استان به اندازه کافی آبشخور احداث شده، گفت: در مدت اخیر آبشخورهایی که نیاز بوده همگی لایروبی شده اند.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه به خطرات آتش سوزی محیط زیست در پی شدت گرما و خشکی پوشش گیاهی اشاره کرد و افزود: تاکنون چند مورد آتش سوزی در سطح مناطق حفاظت شده بصورت محدود و کوچک داشته ایم، اما آنچه ما را نگران کرده شروع زودهنگام این آتش سوزی هاست و باید همه در این زمینه هوشیار و مراقب باشیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس کرمانشاه - یادداشت

بیشتر
بدون اغماض؛ کوتاهی برخی مدیران استانی را در خصوص امنیت سرمایه گذاری تشریح کنیم

بدون اغماض؛ کوتاهی برخی مدیران استانی را در خصوص امنیت سرمایه گذاری تشریح کنیم

طی چند روز گذشته گزارشی از تحلیل امنیت سرمایه گذاری توسط اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه مطرح و اعلام شد که استان کرمانشاه جایگاه دهم بین ۳۱ استان کشور را در خصوص میزان امنیت سرمایه گذاری دارد.

اختلال اضطراب فراگیر چیست؟

اختلال اضطراب فراگیر چیست؟

همه ی ما برخی از مواقع نگران می شویم. نگران موضوعاتی که شاید اتفاق بیفتند. ولی کسانی که اختلال اضطراب فراگیر دارند علایم این اختلال در زندگی طبیعی آن ها تداخل ایجاد می کند.

خبری از اعضای علی‌البدل نیست

خبری از اعضای علی‌البدل نیست

چهار جلسه از ناکامی شورای شهر کرمانشاه می‌گذرد، از عدم رسمیت جلسات به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا گرفته تا بلاتکلیفی انتخابات هیات رئیسه.گویی حاشیه‌های شورای شهر کرمانشاه هیچگاه تمامی ندارد و از دوره‌ای به دوره بعد منتقل می‌شود.

نیازمندی ها