jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۴۹۰۵   ۱۴ تير ۱۴۰۰  |  ۲۰:۱۸

وزارت برق عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد، خط قدس-نصر که برق پروژه آب کرخ را تامین می‌کرد، با هدف قطع آب شرب نیمی از ساکنان بغداد، هدف یک عملیات خرابکارانه جدید قرار گرفت. حشد الشعبی نیز امروز از آغاز عملیات امنیتی گسترده‌ای همراه با چند یگان نظامی دیگر از هشت محور با هدف تعقیب داعشی‌ها و تامین امنیت خطوط انتقال برق خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت برق عراق امروز در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: خشونت‌های مسلحانه علیه زیرساخت‌های شهری برق ادامه داشته و با انفجار دکل‌ها و خطوط انتقال برق خسارات گسترده‌ای به این منبع اصلی وارد شده، شهروندان عراقی از برق محروم مانده و ارتباط مناطق و استان‌ها از یکدیگر قطع شده‌اند.

این وزارتخانه در ادامه تاکید کرد: خط قدس-نصر هدف یک حمله تروریستی قرار گرفت، در این حمله که با بمب‌های دست‌ساز انجام شد، دکل شماره ۲۱ ایستگاه نصر واقع در منطقه الطارمیه در نزدیکی روستای زمله حمدی منفجر شد، بلافاصله مهندسین و نیروهای متخصص ما برای تعمیر این خط و راه‌اندازی آن در اسرع وقت در محل حاضر شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است: گروه‌های دارای ایدئولوژی‌های تخریب با حملات ناشیانه خود و در پیش گرفتن اقدامات تروریستی به دنبال محروم کردن عراقی‌ها از حقوق اصلی‌شان در برخورداری از خدمات عمومی هستند اما ما صادقانه برای عمل به تعهداتمان به مردم از جمله توسعه پایدار در حوزه انرژی تلاش می‌کنیم.

همچنین در این بیانیه تاکید شد: دولت به تدابیر خود برای جلوگیری از دست یافتن تروریست‌ها به ابزارهای برای آغاز حملاتشان در کنار تلاش برای تامین، تقویت و بهبود خدمات‌رسانی به شهروندان با وجود چالش‌های فعلی ادامه می‌دهد.

در این راستا سازمان حشد الشعبی عراق امروز در بیانیه‌ای مطبوعاتی از آغاز عملیات امنیتی گسترده‌ای همراه با چند یگان نظامی دیگر از هشت محور با هدف تعقیب داعشی‌ ها و تامین امنیت خطوط انتقال برق خبر داد.

در این بیانیه آمده است: عملیات امروز با حضور دو تیپ ۲۱ و ۳۳ وابسته به فرماندهی عملیات همراه با یگان‌هایی از ارتش عراق شامل تیپ‌های ۹۲ و ۷۵ و یگان‌هایی از تیپ نینوا و هنگ تاکتیکی پلیس نینوا کلید خورد.

طبق بیانیه یاد شده، این عملیات شامل جستجو، بازرسی و بررسی دقیق امنیتی در روستاهای اطراف آزادراه‌های موصل-تلعفر و موصل-محلبیه و نیز تامین امنیت خطوط انتقال برق در این منطقه در برابر اقدامات خرابکارانه گروه‌ های تروریستی است.

بر اساس اعلام سازمان حشد الشعبی، این نیروهای مشترک برای انجام وظیفه خود و خشکاندن منابع داعش و نیز شناسایی و بازداشت چهره‌های تحت تعقیب دستگاه قضایی، در هشت محور اصلی پراکنده شدند.

مرکز رسانه دولت عراق چندی پیش از کشته شدن هفت تن و زخمی شدن ۱۱ تن دیگر در حملات انجام شده به شبکه‌ های برق و تخریب ۶۱ خط اصلی برق در این کشور خبر داده بود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها