jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۲۴۵۰۲   ۱۲ تير ۱۴۰۰  |  ۲۰:۴۸

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت خبر داد؛

بازداشت داروفروش تقلبی در پی جستجوی اینترنتی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از بازداشت فروشنده داروهای تقلبی شیمی درمانی در فضای مجازی خبر داد و گفت : از مخفیگاه متهم بیش از ۳۰۰ عدد داروی تقلبی کشف شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ داوود معظمی گودرزی گفت: با توجه به نیاز فرزندم به داروهای شیمی درمانی، در فضای مجازی جستجو کردم و با شخصی ناشناس در این خصوص آشنا شدم و پس از واریز وجه و دریافت داروها با بررسی پزشک مشخص شد داروها به هیچ عنوان قابل استفاده نبوده و فاسد است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را آغاز کردند و با بهره‌گیری از روش‌های علمی و اقدامات فنی فرد مذکور را در فضای مجازی شناسایی و متوجه شدند مجرم با ایجاد یک کانال در یکی از شبکه‌های اجتماعی و دریافت مبالغی هنگفت اقدام به فروش داروهای شیمی درمانی فاسد و غیرقابل استفاده می‌کند.

این مقام سایبری افزود: در بررسی‌ های پلیسی هویت واقعی متهم شناسایی و پس از تشریفات قضائی، در نهایت متهم در مخفیگاهش در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و بیش از ۳۰۰ قلم داروی غیرقابل استفاده از محل اختفای وی کشف شد.

سرهنگ گودرزی اظهار کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار می‌کرد اما پس از رو به رو شدن با شاکی پرونده و ادله دیجیتال ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش داروهای فاسد اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا تهران به شهروندان توصیه کرد: باید توجه داشت که خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد نیز کلاهبردار هستند، بسیاری از این افراد اصلاً دارویی در اختیار ندارند و با یک جست و جوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می‌کنند و مدعی داشتن داروهای نادر هستند.

شهروندان همچنین در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها