jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۳۸۴۱   ۰۸ تير ۱۴۰۰  |  ۲۰:۳۰

سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نجباء در توضیح دلایل حمله هوایی آمریکا به مواضع نیروهای بسیج مردمی در مرز عراق و سوریه، این اقدام خصمانه را واکنشی به برگزاری شکوهمند رژه نیروهای الحشد الشعبی و همچنین در راستای احیای مجدد تروریست‌ های داعشی ارزیابی کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نجباء در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از پشت‌ پرده حمله اخیر آمریکا به نیروهای مرزبان الحشد الشعبی رمزگشایی کرد.

مهندس «نصر الشمری» مذاکره دیپلماتیک با دشمن مستکبر را بی‌معنی دانست و تأکید کرد که آمریکا فقط زبان اسلحه و خون را می‌فهمد.

وی ضمن اشاره به توانایی کافی دستگاه‌های امنیتی عراق برای ایجاد ثبات و آرامش در این کشور، پیش‌بینی کرد که نیروهای نظامی ایالات‌متحده در آینده‌ای نزدیک از عراق و خاورمیانه عقب‌نشینی خواهند کرد.

متن کامل این گفتگو به شرح ذیل است:

لطفا درباره حمله اخیر به مرزبانان الحشد الشعبی صحبت کنید. هدف آمریکا از این اقدام چه بود؟

ما در گذشته به کسانی که در مورد انتخاب رئیس‌جمهور کنونی آمریکا اظهار خوش‌بینی می‌کردند، گفتیم که هر رئیس‌جمهوری در آمریکا سر کار بیاید، چیزی بیش از یک قاب برای همان تابلوی زشت قبلی نیست. تجاوز به یگان‌های حشد که برای مقابله با تروریسم در مرزهای عراق مستقر بودند، درستی دیدگاه ما را ثابت می‌کند.

این اقدام همچنین اثبات کرد که آمریکا سردمدار تروریسم در جهان است و لذا خشم خود را بر سر کسانی که در گذشته و حال مقابل تروریسم ایستاده و پروژه‌اش را به شکست کشانده‌اند، خالی می‌کند. بارزترین نمونه‌اش جنایت قرن یعنی ترور فرماندهان مبارزه با تروریسم، شهیدان «حاج‌قاسم سلیمانی» و «حاج ابومهدی المهندس» است.

چه‌بسا از آشکارترین اهداف آمریکا، احیای داعش در عراق است و به همین دلیل بسیج مردمی را هدف قرار می‌دهد؛ نیرویی که بزرگترین مانع در برابر پروژه داعش است.

هدف دیگر آنان، عکس‌العمل نشان دادن به رژه باشکوه الحشد الشعبی با حضور اغلب فرماندهان امنیتی بود؛ زیرا پس از شکست نقشه‌های دشمن در ایجاد فتنه داخلی بین سازمان‌های امنیتی عراق، دشمن چاره‌ای جز دخالت مستقیم در عراق نداشت.

و ای‌بسا هدف دیگرشان، فشار آوردن به دولت عراق با هدف اجرایی نشدن گام‌های مثبت در خصوص بسیج مردمی و فرماندهان آن است.

شاید انگیزه دیگری نیز در بین باشد و آن‌هم سرپوش نهادن بر مشکلات داخلی و شکست‌های متوالی دشمن در سطح منطقه است.

پاسخ نیروهای مقاومت به این حمله چه خواهد بود؟

پس از شهادت فرماندهان پیروزی (رضوان خدا بر آنان) ما در حال درگیری مستمر با دشمن هستیم. این درگیری حتی یک روز هم متوقف نشده است و تا روزی که دشمن بهای همه خون‌های پاکی که بر زمین ریخته و خرابی‌هایی که در عراق به‌بار آورده را نپردازد، متوقف نخواهد شد.

عرصه مبارزه ما روزبه‌روز در حال گسترش است و یقین کامل داریم که دشمن، گفتمان مذاکره و دیپلماسی را به اندازه زبان اسلحه و خون نمی‌فهمد؛ لذا گفتگو با دشمن مستکبر را بی‌معنی می‌دانیم.

هدف قرار دادن نیروهای تیپ ۱۴ الحشد الشعبی، نشانگر رویکرد استکباری این دشمن است که پیش از همه به دولت عراق می‌گوید: من به شما احترام نمی‌گذارم و به مواضع‌تان اهمیت نمی‌دهم.

این را نیز اضافه کنم که مزدوران بی‌مقدار هیچ ارزشی برای دشمن ندارند و آمریکا در راستای منافع استکباری خود و تنها هم‌پیمانش یعنی رژیم صهیونیستی، در عراق عمل می‌کند.

آیا درباره خروج نیروهای آمریکایی از عراق، تصمیمی اتخاذ شده است؟ و در صورت امکان راجع‌به توانایی عراق برای ایجاد و حفظ امنیت خود صحبت کنید.

پارلمان عراق قانون لازم‌الاجرایی به تصویب رساند که به‌موجب آن، همه نیروهای خارجی از جمله آمریکایی باید از عراق خارج شوند و تقاضای دولت برای حمایت هوایی ائتلاف از نیروهای عراقی در مقابله با داعش به پایان برسد.

اما حضور نیروهای زمینی بیگانه در خاک عراق، خواه آمریکایی یا غیره، اساسا غیرقانونی است؛ حتی قبل از تصویب این قانون در پارلمان؛ زیرا دولت عراق هیچ درخواستی برای ورود نیروهای زمینی به کشور نداشته است. ضمن اینکه طبق قانون اساسی عراق، دولت قبل از موافقت پارلمان، صلاحیت چنین درخواستی را نیز ندارد.

اما در خصوص قدرت عراق برای ایجاد ثبات و امنیت داخلی و حمایت از مرزهای خود، ما با اطمینان کامل و به‌طور واضح می‌گوییم که سازمان‌های امنیتی عراق از قدرت کافی برای برقراری امنیت در داخل و دفاع از مرزها برخوردارند و تنها عاملی که باعث تضعیف امنیت کشور می‌شود، دخالت‌ها و فشارهای آمریکا و سفارتش در بغداد و حضور نیروهای اشغالگر است.

همه خواهند دید که به‌محض خروج نیروهای اشغالگر، کاهش نفوذ سفارت شرور آمریکا و محدود شدن مداخله‌اش در عراق، ثبات به این کشور بازخواهد گشت.

در پایان اگر ذکر مطلبی را لازم می‌دانید، بفرمایید.

ما اطمینان کامل داریم که اعلام شکست نیروهای اشغالگر آمریکا در عراق بسیار نزدیک است و هرآنچه رخ می‌دهد، لگدپرانی موجودی رو به مرگ است.

آنان تلاش می‌کنند راهکار مناسبی برای خروج از عراق بیابند تا این شکست را بپوشانند و در مذاکراتی بی‌فایده، به دولت عراق فشار می‌آورند.

بسیار روشن است که آمریکا به‌دنبال عقب‌نشینی گسترده از خاورمیانه می‌باشد تا با چالش‌های بزرگتری مانند روسیه، چین و چند کشور دیگر آسیایی ـ اروپایی که در برابر سیاست‌های واشنگتن قد علم کرده‌اند، مقابله کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها