راه روستایی محور مهدی آباد فین تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۱ تکمیل خواهد شد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان؛

راه روستایی محور مهدی آباد فین تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۱ تکمیل خواهد شد

title
معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در سفر ۲ روزه به استان هرمزگان ضمن بازدید از پروژه های در دست اقدام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در شرق استان هرمزگان، میزان پیشرفت عملیات اجرایی راه‌های روستایی شهرستان‌های جاسک و بشاگرد را مورد ارزیابی قرار داد.
کد خبر: ۱۳۲۳۳۹۹

به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان،معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در سفر ۲ روزه به استان هرمزگان ضمن بازدید از پروژه های در دست اقدام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در شرق استان هرمزگان، میزان پیشرفت عملیات اجرایی راه‌های روستایی شهرستان‌های جاسک و بشاگرد را مورد ارزیابی قرار داد.

خداداد مقبلی،معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با حضور در محور میناب _ بشاگرد ضمن بازدید از قطعه اول بهسازی این محور در حد فاصل شهر میناب تا دوراهی راونگ، در کارخانه آسفالت شرکت میناب سامان جنوب که پیمانکار راه‌های روستایی بخش مرکزی و سندرک از توابع شهرستان جاسک است، حضور یافت و از نزدیک روند تولید و ارائه خدمات شرکت مذکور مورد بررسی قرار گرفت.

معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در سرکشی از راه دسترسی به ساحل روستای گتان گفت: بیش از ۸۵ نفر از صیادان منطقه در روستاهای گتان بالا و پایین، گزی، مغ جنگان، گوان و مچی شهرستان جاسک از این مسیر به ساحل دسترسی دارند و محور مذکور تاثیر بسیاری در امرار معاش و ارتزاق صیادان داراست .

مقبلی افزود: از دیگر مسیرهای پرتردد روستایی که بیش از ۲۵ سال از ساخت آن می‌گذرد راه روستایی یکدار و سورگلم جاسک است که روکش آسفالت ۱۰ کیلومتر از آن در اواخر سال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت. نکته حائز اهمیت درباره این مسیر قرار گیری مزارع پرورش میگو در پایین‌دست آن و همچنین وجود بیش از ۳۱۰ خانوار در این محور است.

وی همچنین در دیدار با فرماندار شهرستان بشاگرد بر لزوم تامین اعتبار راه‌های روستایی و فرعی از محل اعتبارات کمیته های برنامه ریزی و حمایت از حوزه راه، تاکید واظهارکرد: راه موسوم به زیرکوه گافر به طول ۱۸ کیلومتر، ۲۳ روستای بخش مرکزی و بخش گافر و پارامون بشاگرد را به هم متصل می‌کند و ۹۳۷ خانوار از وجود آن بهره مند هستند. ‌

خداداد مقبلی در ادامه با حضور در کارخانه آسفالت شرکت نیکو بنای مشرق که پیمانکار راههای روستایی شهرستان بشاگرد می باشد به ارائه راهکارهای کیفی و کمی تولید مصالح پرداخت و گفت: مسیر زیرکوه گافر ۹۵ کیلومتر می باشد که طی عملیات خاکبرداری در سال های ۹۸ و ۹۹ به صورت امانی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان بازگشایی شده است.

مقبلي درباره راه ملکندرنگ مدوآخران موسوم به پشتکوه گافر نیز ابراز داشت: محور یادشده به طول ۷۶ کیلومتر هم اکنون با پیشرفت فیزیکی بالغ بر ۴۰ درصد در حال اجرا است.

گفتنی است بازدید از پروژه آسفالت راه روستایی خمینی شهر به نیک دشت در قالب طرح ابرار و دیدار با مسئولین کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خمینی شهر، از دیگر اقدامات خداداد مقبلی در سفر دو روزه به حوزه شرق استان هرمزگان و سرکشی از محورهای روستایی شهرستان های جاسک و بشاگرد بود.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها