jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۹۹۰   ۰۴ تير ۱۴۰۰  |  ۱۹:۴۱

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ناو «دیفندر» در هر جای دریای سیاه هم که باشد، تنها لقمه چربی برای یگان ضدکشتی واحدهای دریایی روسیه است.

به گزارش جام جم آنلاین، «ایگور کوناشنکوف» نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه در مورد تجاوز ناوشکن انگلیسی «دیفندر» که دو روز پیش به حریم دریایی مسکو ورود کرده بود، از پنتاگون و فرماندهی نیروی دریایی انگلیس خواست معقول عمل کرده و سرنوشت خود را در دریای سیاه امتحان نکنند.

ریانووستی به نقل از وی نوشت: «ما از پنتاگون و فرماندهی نیروهای دریایی انگلیس که کشتی های جنگی خود را به دریای سیاه می فرستند، می خواهیم سرنوشت را بیهوده امتحان نکنند.

در ۲۲ ژوئن ( ۲ تیر)، ناوشکن ناوگان نیروی دریایی انگلیس از مرز دولتی روسیه عبور کرد و وارد دریای سرزمینی روسیه نزدیک «کیپ فیولنت» در کریمه شد. وی پس از اخطار شلیک از یک کشتی گشت مرزی و همچنین بمباران هشدار دهنده در طول مسیر از هواپیمای روسی، مرزهای دریایی روسیه را ترک کرد.

«دبورا برونرت» سفیر انگلیس در مسکو به دنبال اقدام ناوشکن «دیفندر» و تجاوز به حریم دریایی روسیه روز پنجشنبه ۳ تیر به وزارت خارجه این کشور احضار شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها