jamejamonline
اصفهان عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۷۰۷   ۰۲ تير ۱۴۰۰  |  ۱۶:۲۳

شركت پالایش نفت اصفهان به‌عنوان یكی از بزرگ‌ترین و استراتژیك ترین صنایع كشور، وظیفه دارد به‌عنوان یك مسئولیت اجتماعی، سوخت مورد نیاز جامعه و مردم را با کیفیت‌های استاندارد تهیه کند.

به گزارش جام جم انلاین اصفهان؛ فعالیت شرکت پالایش نفت اصفهان در حوزه کاهش مصرف اب

شركت پالایش نفت اصفهان به‌عنوان یكی از بزرگ‌ترین و استراتژیك ترین صنایع كشور، وظیفه دارد به‌عنوان یك مسئولیت اجتماعی، سوخت مورد نیاز جامعه و مردم را با کیفیت‌های استاندارد تهیه کند. همین احساس مسئولیت اجتماعی و تعلق عمیق به جامعه و مردم باعث شده تا مدیریت اين شركت، در مسیر بهبود كیفیت فرآورده‌های تولیدی گام بردارد و فرآورده‌هایی تولید کند كه كمترین آثار مخرب را بر محیط‌زیست و جامعه داشته باشد. این صنعت درصدد است با اجرای پروژه‌های عظیم زیست‌محیطی، در فرآیندهای توليد و ارتقاء كیفیت فرآورده‌های نفتی، محصولات خود نظیر بنزین و گازوئیل را با بهترین كیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی به بازار عرضه كند. البته بايد گفت شرکت پالايش نفت اصفهان در مسير فعاليتش، همچون ديگر صنايع استان، برای تأمین آب با چالش‌هایی روبه‌رو می‌باشد.

پروژه‌های پالایشگاه اصفهان در جهت حفظ محیط‌زیست، در سه بخش آب، خاك و هوا اجرا می‌شود؛ فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه آب شركت، دستاوردهای خوبی را به همراه داشته است.

تصفیه و بازگردانی 320 مترمکعب در ساعت پساب ارسالی از واحدهای عملیاتی در تصفیه‌خانه صنعتی- تصفیه و بازگردانی 400 مترمکعب در ساعت پساب تصفیه‌خانه صنعتی، بویلرها و برج‌های خنک‌کننده در واحد اسمز معكوس (RO)  از جمله اقدامات پالایشگاه اصفهان در حوزه مدیریت پساب  است. تصفیه 40 مترمکعب در ساعت فاضلاب بهداشتی و استفاده برای آبیاری فضای سبز- بهینه‌سازی واحد بازیافت آب با نصب سیستم کلاریفایر RO و UF- استفاده از دستگاه UV در جهت گندزدایی فاضلاب بهداشتی- بهره‌برداری از واحد جدید RO5 در جهت استفاده از پساب واحد RO- نصب سیستم‌های الكترونیكی كنترل و كاهش مصرف آب با نصب شیرهاي  دارای سنسور از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته  در شركت است.

همچنين حذف روش آبیاری غرقابی و جایگزین کردن آبیاری تحت‌فشار و آبیاری قطره‌ای، پاک‌سازی سفره‌های آب زیرزمینی به روش استحصال پلوم‌های آلودگی و عقد قرارداد با شرکت‌های معتمد سازمان حفاظت محیط‌زیست با هدف پایش آلاینده‌های آب از  اقدامات ديگر پالایشگاه اصفهان در زمینه مدیریت پساب است

 

راه‌اندازی خط انتقال، ایستگاه پمپاژ و تصفیه‌خانه پساب شهری در شركت پالایش نفت اصفهان

به‌منظور صیانت و مصرف بهينه منابع ملی و با توجه به بحران آب در استان اصفهان، سال گذشته ، پروژه ملی زیست‌محیطی تصفیه و استفاده صنعتی از فاضلاب شهری را با رویكرد كاهش مصرف منابع (آب شرب) و به ظرفیت 750 مترمکعب در ساعت راه‌اندازی شد

این پروژه  كه با حضور استاندار اصفهان به بهره‌برداری رسیده است، ظرف مدت 24 ماه انجام و با هزینه‌ای بالغ‌بر 100 میلیارد تومان در محل شركت پالایش نفت اصفهان انجام‌شده است.

همكاري شركت پالايش نفت اصفهان در طرح انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان

در تأمین مالی طرح انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان كه یک بازه زمانی سه‌ساله برای آن تعریف‌شده است، اين شركت  در كنار دیگر صنایع بزرگ استان نقشي پررنگ دارد كه انشاا... پس از راه‌اندازی این طرح با سهام خریداری‌شده، از آب انتقالی بهره‌مند خواهيم شد.

برنامه هاي در حال اجراي شركت پالايش نفت اصفهان

برنامه‌های آتي زیست‌محیطی شركت پالایش نفت اصفهان با موضوع آب: هیبریدی کردن برج‌های خنک‌کننده شركت، پروژه احداث واحد HERO High Efficient Reverse Osmosis باهدف بازیابی آب‌های فوق شور ناشی از دورریز واحد RO و پروژه پیش‌تصفیه پساب شهری مي باشد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس اصفهان - یادداشت

بیشتر

سرویس اصفهان - گفتگو

بیشتر

نیازمندی ها