jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۶۵۱   ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۳۵

به دنبال تظاهرات گسترده فلسطینیان علیه رژیم صهیونیستی در «مسجد الاقصی» درگیری های شدیدی میان دو طرف به وقوع پیوست.

به گزارش جام جم آنلاین، مردم فلسطین امروز پس از اقامه نماز جمعه، به صورت گسترده در مسجد الاقصی تظاهرات کردند. این تظاهرات در اعتراض به توهین صهیونیست‌ ها به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) برگزار شد.

بر اساس این گزارش، فلسطینیان شرکت کننده در تظاهرات مذکور با سر دادن شعارهایی علیه صهیونیست‌ ها توقف اقدامات خصمانه آنها علیه مقدسات فلسطین را خواستار شدند.

به دنبال برگزاری این تظاهرات، نظامیان تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی به صورت وحشیانه به فلسطینیان در مسجد الاقصی یورش بردند. آنها از گازهای اشک آور و گلوله‌های واقعی علیه فلسطینیان استفاده کردند.

شاهدان عینی اعلام کردند که درگیری‌های شدیدی میان نظامیان صهیونیست و شهروندان فلسطینی در مسجدالاقصی اتفاق افتاد. صهیونیست‌ها شماری از فلسطینیان را بدون تفهیم اتهام بازداشت کردند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در جریان درگیری‌های میان فلسطینیان و صهیونیست‌ ها در مسجد الاقصی تاکنون ۱۰ فلسطینی به شدت زخمی شده اند. این درحالی است که صهیونیست‌ها بامداد امروز نیز ضمن یورش به کرانه باختری شماری از فلسطینیان را دستگیر کردند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر