jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۶۴۸   ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۰۸

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران خبر داد؛

رعایت حداکثری پروتکل‌ های کرونا در شعب اخذ رای

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در شعب اخذ رای خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا زالی در حاشیه شرکت در انتخابات و بازدید از حوزه انتخابیه اظهار کرد: یکی از مهمترین عوامل برای کاهش ازدحام درون‌ شهری برای شرکت در انتخابات، تعداد شعب و تکثر شعب اخذ رای بود که این مهم با همکاری استانداری در سطح تهران محقق شد. در حال حاضر ۶۸۷۰ صندوق رای در استان داریم که این تعداد افزایش یک و نیم تا دو برابری نسبت به سنوات گذشته دارد. در شهر تهران هم همینطور است و حدود ۳۷۹۰ شعبه مستقر شده است.

وی با بیان اینکه نوع باز توزیع جغرافیایی شعب نیز به گونه‌ای است که حداقل ازدحام را شاهد باشیم گفت: علاوه بر این برای نظارت و بررسی پروتکل‌ها، ناظران بهداشتی مستقر هستند و گزارشاتی که به ستاد کرونای تهران داده اند حاکی از رعایت حداکثری پروتکل‌ها و شیوه نامه های بهداشتی است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: همکاران ما در هلال احمر هم نظارت بر پروتکل ها را انجام می‌دهند. رعایت خود مردم، استفاده از ماسک و وسایل شخصی هم اهمیت و تاثیر داشت. باید از خود مردم فهیم و قدرشناس تهران هم تشکر کنم. به نظر می‌رسد پروتکل ها در ساعات باقی مانده هم رعایت شود و بتوانیم انتخاباتی سالم و بهداشتی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزار نفر نیروی اجرایی انتخابات بودند که ۲۰ هزار نفر تامین امنیت را برعهده دارند اظهار کرد: برای تمام عوامل برنامه‌های خوبی از طریق وزارت کشور و استانداری تدارک دیده شد تا عوامل اجرایی با شیوه‌نامه‌های بهداشتی آشنا شوند.

به گفته فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، ۴۵۳ شعبه اخذ رای شناور و سیار نیز طراحی و تدارک دیده شد تا به بیمارستان ها برود. از این تعداد چهار صندوق در شهر تهران نیز مختص کسانی است که در بیمارستان ها حضور ندارند ولی بیماران کرونایی در منزل دارند و طی تماسی که با فرمانداری تهران می‌گیرند می توانند از این امکان استفاده کنند. همچنین به اندازه کافی لباس حفاظتی برای عوامل اجرایی در شعب سیار درنظر گرفته شده است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش