jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۵۹۳   ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۲۸

یک عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا که سابقاً پزشک کاخ سفید بوده، از تلاش هم حزبی هایش برای آزمودن توانایی های ذهنی بایدن و شایستگی او برای ادامه ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، «رانی جکسون» عضو جمهوریخواه تگزاس در مجلس نمایندگان آمریکا که در کارنامه حرفه ای خود سابقه طبابت برای دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور را دارد، از دست به دست شدن نامه ای در میان سایر نمایندگان جمهوریخواه مجلس خبر داد که در آن خواستار آن شده اند که جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا، آزمون سلامت ذهنی بدهد.

تاکنون ۱۳ نماینده جمهوریخواه دیگر نیز این نامه را امضا کرده اند و جکسون می گوید نسخه ای از آن را برای بایدن، «کوین اوکانر» پزشک مخصوص او و «آنتونی فائوچی» مشاور ارشد رئیس جمهور در مسائل پزشکی ارسال کرده است.

جکسون می گوید در یک سال و نیم گذشته، این طور به نظر می آید که بایدن از اینکه اوضاع و احوال چطور است، خبری ندارد و همیشه خیلی گیج به نظر می رسد.

این پزشک سابق کاخ سفید که سابقه خدمت به ترامپ و اوباما را داشته، از زمان برگزاری کارزارهای انتخاباتی، صحت هوش و حواس بایدن و قابلیت های او را برای ریاست جمهوری زیر سوال برد.

یکی از دلایل وی برای چنین اظهارنظرهایی، گاف های متعدد بایدن و حواس پرتی های او است که اغلب به کهولت سن یا لکنت زبان نسبت داده می شود.

او طی یکی از این جلسات، حتی نام وزیر دفاع دولت خود را فراموش کرده بود. با این حال، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بعد از دیداری که چهارشنبه گذشته در ژنو با بایدن داشت؛ گفت که نباید تصویرسازی رسانه ها درباره رئیس جمهور آمریکا را جدی گرفت.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر