jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۵۸۴   ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۰

در ادامه حمله افراد مسلح به مدارس نیجریه و ربودن دانش‌ آموزان، روز پنجشنبه بیش از 80 دانش‌آموز به علاوه چند معلم از مدرسه‌ای در ایالتی در شمال غرب این کشور ربوده شدند.

به گزارش جام جم آنلاین، افراد مسلح بیش از ۸۰ دانش‌آموز نیجریه‌ ای را در حمله به مدرسه‌ای در ایالت «کبی» در شمال غربی این کشور ربودند.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر از زبان یکی از معلمان این مدرسه، به نقل از پلیس نیجریه افزود مهاجمان مسلح پنج معلم را هم در جریان حمله روز پنجشنبه با خود بردند.

هرچند مسئول حمله اخیر مشخص نشده، اما طی سال‌های گذشته تروریست‌ های «بوکوحرام» بارها با حمله به نقاط مختلف نیجریه، صدها دانش‌آموز دختر و پسر را ربوده‌اند. اخیراً هم افراد مسلح با حمله به یک مدرسه علوم دینی در ایالت «نیجر» نیجریه، ۱۳۶ کودک را ربودند.

بدون احتساب حمله جدید، از ماه دسامبر، بیش از ۸۶۰ کودک و دانش‌آموز نیجریه‌ای در حمله افراد مسلح ربوده شده‌اند.

بوکوحرام گروه تروریستی است که در سال ۲۰۰۹ یک شورش و جنگ خونین را در شمال شرقی نیجریه به راه انداخت و به تدریج دامنه حملات خود را به کشورهای همسایه شامل نیجر، چاد و کامرون گسترش داد.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر