jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۳۴۰   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۲۸

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه انتخابات نباید مزاحمتی برای مذاکرات وین ایجاد کند، گفت: امیدواریم در هفته های آینده خبرهای خوبی داشته باشیم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با بیان اینکه سیاست خارجی در اکثر کشور‌ها جدا از مسایل جناحی و داخلی است، اظهار کرد: مذاکرات وین مهم است و اصولی که ما رعایت می‌کنیم، چارچوبی است که مقام معظم رهبری ترسیم کرده اند و ما در آن چارچوب حرکت می‌کنیم. آنچه که پیش می‌رود در واقع مورد تایید نظام است. تیم مذاکره کننده در این مسیر اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری نباید مزاحمتی برای مذاکرات ایجاد کند. آنچه تا الان توافق شده است که کم نیست و درباره موضوعات مهم اقتصادی توافق شده است، به عنوان تفاهم می‌ماند، ولی باتوجه به اینکه این مذاکره کننده اعلام کرده است هرآنچه توافق کردیم موقعی نهایی می‌شود که ما به همه خواسته‌های خود برسیم به همین دلیل درباره سایر موارد هم مذاکره در حال انجام است و امیدواریم در هفته‌های آینده خبر‌های خوبی داشته باشیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها