مدیرعامل  شرکت توزیع نیروی برق لرستان بیان کرد: نیروگاه برقابی شول آباد با ظرفیت300 کیلو وات  در استان لرستان وارد مدار شد.
کد خبر: ۱۳۲۱۲۴۵

به گزارش جام جم آنلاین لرستان: مدیرعامل  شرکت توزیع نیروی برق لرستان گفت: هزینه بهره برداری از این طرح بالغ بر  2 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است.

فریدون خودنیا افزود: نیروگاه برقابی شول آباد که توسط بخش خصوصی احداث شده علاوه بر تولید 300 کیلووات برق، زمینه اشتغال مستقیم 3 نفر را نیز فراهم نموده است.
 
وی با اشاره به شرایط سخت در تابستان  امسال جهت تامین برق مطمئن و پایدار، گفت: با وارد مدار شدن این نیروگاه در پست برق سپید دشت و فیدر شول آباد علاوه بر تامین برق بخشی از نیاز مشترکین این ناحیه، باعث کاهش خاموشی، افزایش کیفیت و کاهش تلفات شبکه خواهد شد.

مدیرعامل  شرکت توزیع نیروی برق لرستان اظهار کرد: نیروگاه مذکور با ارتفاع 90 متر و دبی 300 لیتر در ثانیه توان تولید عملی 240 کیلووات انرژی برق را دارد.
 
 
خودنیا ادامه داد:  نیروگاه برق آبی نیاز به سوخت ندارند و به لحاظ حفظ محیط زیست ، یاری رسان هستند.

وی تصریح کرد: در استان لرستان نیز سعی شده از این ظرفیت در حد توان استفاده شود و خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است که نیروگاه برقابی شوال آباد نیز در این راستا ایجاد شده است.
 
خودنیا بیان کرد: نیروگاه های برق آبی، انرژی مورد نیاز خود را برای تولید برق از جریان آب رودخانه ها با کانال های انتقال آب تامین می کنند.
 
 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها