رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: کاندیداهای انتخابات شوراها برای تبلیغات تنها تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه سال جاری فرصت دارند.
کد خبر: ۱۳۲۱۱۰۵
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، شکراله حسن بیگی در بیست و نهمین جلسه ستاد انتخابات استان تهران با تقدیر از تلاش کمیته‌های ستاد انتخابات استان تهران در جهت برنامه ریزی برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه گفت: امیدواریم روز جمعه همچون دوره‌های گذشته شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای در کشور و به ویژه استان تهران باشیم.

وی با اشاره به آمار شعب اخذ رای در استان تهران افزود: ۶ هزار و ۸۴۶ شعبه اخذ رای داریم که از این تعداد ۴۲۵ شعبه سیار در استان تهران پیش بینی شده است. شعب سیار برای حضور در بیمارستان ها، منازل افرادی که در قرنطینه کرونا هستند و همچنین، کمک به شعب سیاری که با جمعیت رای دهندگان روبه رو باشند، فعال هستند.

وی ادامه داد: اخذ رای در روز جمعه ۲۸ خردادماه در شعب مختلف از ساعت ۷ صبح آغاز می‌شود و اعضای شعب از ساعت ۶ صبح در محل حضور دارند و زمان رای گیری مطابق قانون تا ساعت ۱۷ روز جمعه ادامه دارد و تمدید این زمان با نظر وزیر کشور و مصوبه ستاد کرونا تا ۲ صبح روز شنبه برای شعبی که افراد در صف قرار دارن، حضور دارند و با هماهنگی هیئت نظارت، امکان تمدید است.

وی به آمار نامزد‌های انتخابات شورا‌های شهر و روستا و میاندوره‌ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: برای ۴۷ شهر استان تهران، ۴ هزار و ۸۱۰ نامزد شورا‌های شهر وجود دارد و برای ۵۰۲ روستای استان تهران، ۳ هزار و ۴۴۹ نامزد شورا‌های روستا است؛ همچنین تعداد کاندیدا‌های میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی ۲۱۵ نامزد است که برای یک کرسی رقابت می‌کنند و در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز در استان تهران برای سه کرسی ۱۶ نامزد رقابت می‌کنند.

وی تاکید کرد: براساس اعلام ستاد انتخابات استان تهران زمان تبلیغات کاندیدا‌های ریاست جمهوری، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مطابق قانون تا ساعت ۷ صبح روز پنجشنبه ۲۷ خردادماه و زمان تبلیغات کاندیدا‌های شورا‌ها تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها