jamejamonline
استانها تهران کد خبر: ۱۳۲۰۹۹۳   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۹:۱۸

استاندار تهران گفت: فقط ناظرین کاندیداهای ریاست جمهوری می توانند در شعب اخذ رای حضور داشته باشند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در استان تهران اظهار داشت: در آستانه چهار انتخابات در استان تهران هستیم و با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری یک انتخابات ملی است، در این جلسه مصوب شد فقط ناظرین کاندیدا‌های ریاست جمهوری در شعب حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: در مورد سه انتخاب دیگر که جنبه محلی دارد و از آنجا که در هر شعبه ۲۵ عوامل اجرای، نظارتی و انتظامی حضور دارند و به اندازه کافی شاهد تراکم جمعیت هستیم، این اختیار را به عوامل اجرایی و نظارتی شهرستان‌ها دادیم که در جلسه‌ای توجیهی با کاندیدای شورای شهر، خبرگان رهبری و مجلس مذاکره کنند تا با اعتماد به عوامل اجرایی و نظارتی از معرفی نماینده برای حضور در شعب اخذ رأی خودداری کنند که این اقدام باعث می‌شود تا از ازدحام در شعب جلوگیری شده و سلامت رای دهندگان و عوامل شعبه و ناظرین به خطر نیفتد.

استاندار تهران در خصوص واکسن کرونا نیز گفت: حدود ۹۴۶ هزار واکسن در مراکز ۷۵ گانه استان تزریق شده است و منتظریم واکسن‌های وارداتی که خریداری شده در اولین فرصت تحویل بگیریم تا واکسیناسیون تداوم پیدا کند.

محسنی بندپی با اشاره به اخذ مجوز تزریق اضطراری واکسن برکت اذعان داشت: با این مجوز نسبت به واکسیناسیون تولید داخل در اولین فرصت اقدام خواهیم کرد تا روند واکسیناسیون بر اساس گروه سنی که هم ستاد ملی کرونا مصوب کرده و هم توصیه سازمان جهانی بهداشت است تداوم پیدا کند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها