نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری:

دولت همبازی منفعت‌طلبان در بورس نشود

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در بورس وقتی دولت‌ها و صاحبان سرمایه‌ها مداخله کنند، در این جا دولت باید دقیق شده و همبازی منافع‌طلبان نشود و با دقت عمل کند تا سرمایه مردم مصون بماند.
کد خبر: ۱۳۲۰۷۷۲

به گزارش جام جم آنلاین، محسن مهرعلیزاده، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه‌ تبلیغاتی خود که از شبکه ۳ سیما پخش شد، گفت: امیدوارم تنگ‌نظری‌های خاصی که از طرف برخی اظهار می‌شود، جوانان و مردم را آزرده نکند.

وی در مورد راه‌حل خود برای احیای بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه یکی از سالم‌ترین بازار‌ها برای جذب نقدینگی و سوق دادن آن به سمت تولید است. تولید در هر جامعه نشان از زنده بودن آن جامعه است. اکنون در کشور ما تا آن جا که خبر دارم، تنها ۳۳-۳۴ درصد از بودجه ۱۴۰۰ کشور ما از طریق مالیات‌ها تامین می‌شود؛ در حالی که در تمام کشور‌های دنیا ۹۸ درصد درآمد‌های دولت برای کار‌هایی اجرایی از محل مالیات است. باید سعی کنیم در اسرع وقت، شرکت‌های مخفی که بازار را خراب می‌کنند، را جمع کنیم.

مهرعلیزاده ادامه داد: نکته‌ای درباره بورس بگویم؛ در بورس وقتی دولت‌ها و صاحبان سرمایه‌ها مداخله کنند، در این جا دولت باید دقیق شده و همبازی منافع‌طلبان نشود و با دقت عمل کند تا سرمایه مردم مصون بماند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اعتماد مردم به نظام و مدیران اجرایی آسیب دیده و کشوری که می توانست به غنی ترین کشور منطقه تبدیل شود در دسته کشورهای ضعیف قرار گرفته است. دولت زمان جنگ شرایط خاصی داشت، پس از آن دولتی با فکر سازندگی بر سر کار آمد که ایده آل نبود، ولی دولت اصلاحات تمام تلاش خود را گذاشت و برای کشور عزت آفرید.

مهرعلیزاده اضافه کرد: قیمت ارز از اول تا انتهای دولت اصلاحات بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان قرار داشت، تورم نزدیک به ۴۸ درصد در ابتدای تحویل دولت به زیر ۱۰ درصد رسید، کسب و کار رونق گرفت و امید مردم به آینده زنده شد.

وی ادامه داد: دولت های بعد از اصلاحات هرچند نکات مثبتی نداشتند ولی نتوانستند کارآمد باشند و ایرانیان را به حق خود برسانند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: برخی به جای توجه به بحران وحشتناک آب به یک دوچرخه سواری، بزم موسیقی و آب بازی چند جوان در پارک گیر می دهند.

وی تایید کرد: برخی به جای اینکه به فکر معیشت جامعه باشند، مردم را خیابان ها می کشانند و شعار مرگ سر می دهند، بس است شعار مرگ سر دادن، در شان ما نیست که به این و آن مرگ بگوییم.

مهرعلیزاده گفت: مشکلات اقتصادی را یک اقتصاد دان باید حل کند، نظامیان به پادگان خود، قاضی ها به دادگاه خود و اهل کار فرهنگی به محل فعالیت فرهنگی باید بروند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها