jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۷۶۳   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۸:۳۲

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ویروس کرونا در کنار تخت‌های بیماران کووید ۱۹ و در کف اتاق‌های بیمارستان قابل تشخیص و زنده است.

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ویروس کرونا در کنار تخت‌ های بیماران کووید ۱۹ و در کف اتاق‌های بیمارستان قابل تشخیص است، اما انتقال سطح بسیار نادر است.

این بررسی نشان می‌دهد، ویروس کرونا ممکن است در تخت‌ها، کف و سایر سطوح نزدیک بیماران کووید ۱۹ زنده بماند، اما بعید است به فرد دیگری منتقل و طریق آن سطوح آلودگی و ابتلا ایجاد شود.

این مطالعه تحقیقات گذشته را تأیید می‌کند که ویروس کرونا معمولاً از طریق هوا پخش می‌شود، نه از طریق لمس کردن سطوح؛ ضمن اینکه هیچ کارمند مراقبت‌های بهداشتی که در این مطالعه از بیماران مراقبت می‌کنند، بیمار نشده است.

نتیجه این پژوهش همچنین ارتباط جدیدی بین ویروس کرونا و نوعی میکروب را نشان داد که ممکن است با بیماری‌ های قلبی عروقی در مبتلایان شدید به کووید ۱۹ مرتبط باشد.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو سطوح اتاق‌های بیماران مبتلا را قبل، حین و بعد از ترخیص آنها بررسی و SARS-CoV-۲ - ویروسی که باعث کووید ۱۹ می‌شود - را در حدود ۱۳ درصد نمونه‌ها پیدا کردند.

در ابتدای همه گیری، کارشناسان بهداشت عمومی به آمریکایی‌ها هشدار دادند که نسبت به انتقال سطح احتیاط کنند، اکنون، متخصصان دریافته‌اند که انتقال از سطح یک پدیده نادر برای ویروس کرونا است. در عوض ویروس معمولاً از طریق هوا پخش می‌شود یا از طریق ذرات بزرگتر که هنگام عطسه یا سرفه فرد آلوده آزاد می‌شود یا از طریق ذرات کوچکتر که می ‌وانند مسافت بیشتری را طی کنند.

مطالعه جدید به شواهدی مبنی بر نادر بودن انتقال سطح و افزودن بینشی جدید از نحوه تقسیم فضای ویروس کرونا با باکتری‌ها افزوده است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش