کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد برگزاری مسابقات مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را به صورت متمرکز داد.
کد خبر: ۱۳۲۰۷۰۴
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس ، سیستم برگزاری مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ هنوز به صورت رسمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام نشده است.

طبق فرمول قبلی و اعلامی در برنامه AFC قبل از آغاز مسابقات، تکلیف میزبان‌های مرحله یک هشتم نهایی مشخص شده بود که به شرح زیر است:

استقلال (میزبان) - الهلال عربستان

استقلال تاجیکستان (میزبان) - پرسپولیس

النصر عربستان (میزبان) -تراکتور

شارجه (میزبان) - الوحده امارات*جوسازی سعودی‌ها برای گرفتن میزبانی استقلال

هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم رسمی خود را درباره میزبانی‌ها بعد از اتمام مرحله یک شانزدهم نهایی اعلام نکرده و انتظار می‌رود در ماه آینده در جلسه AFC همه چیز مشخص شود.

رسانه‌های سعودی حامی الهلال از ماه گذشته فشار‌های خود را روی AFC آغاز کردند تا تلاش کنند میزبانی از استقلال گرفته شود و با خیال آسوده در زمین بی طرف بازی کنند.

مسئله بازی نمایندگان ایران و سعودی‌ها به دلیل اختلاف سیاسی با حضور تیم‌های کشورمان در مرحله گروهی در خاک عربستان به پایان رسید و سعودی‌ها در این زمینه بهانه‌ای ندارند.

به همین خاطر با ترفند جدید یعنی شیوع کرونا در ایران در تلاش هستند تا میزبانی استقلال را تحت الشعاع قرار دهند و AFC را قانع کنند تا تمام بازی‌ها را به صورت متمرکز برگزار کنند.*پیشنهاد AFC به ضرر استقلال

از منابع آگاه از کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر‌های بدی در این زمینه به گوش می‌رسد و کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌خواهد به بهانه تداوم شرایط کرونایی و برگزاری مسابقات گروهی به صورت موفقیت آمیز به شکل متمرکز همین شکل از برگزاری بازی‌ها را ادامه دهد و مسابقات مرحله یک هشتم و یک چهارم متمرکز شوند.

در صورت قطعی شدن این تصمیم از سوی AFC در میان تیم‌های ایرانی استقلال به دلیل از دست دادن میزبانی متضررترین تیم می‌شود و این تصمیم به نفع پرسپولیس و تراکتور میهمان می‌شود، چون نباید در زمین رقبای خودشان بازی کنند.
برچسب ها: ورزش آسیا فوتبال
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها