jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۷۰۲   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۵۹

مقامات بهداشتی انگلیس به رغم درخواست مقامات آمریکایی برای تشکیل یک جلسه فوری در زمینه نگرانی‌های ابتلای ۲۲۶ فرد زیر ۳۰ سال به عارضه نادر ناشی از تزریق واکسن‌های کرونای شرکت‌های فایزر و مدرنا، اعلام کردند که هنوز هیچ ارتباطی میان تزریق این واکسن‌ها و آسیب قلبی پیدا نکرده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، سازمان تنظیم دارو‌ها و محصولات بهداشتی (MHRA)، که ایمنی دارو‌ها را در انگلیس کنترل می‌کند، اعلام کرد که گزارشات دریافت شده در زمینه ابتلا به «میوکاردیت» (التهاب عضله قلب) و «پریکاردیت» (التهاب پرده دور قلب) ناشی از تزریق واکسن‌های کووید را از نزدیک کنترل می‌کند.

این سازمان تنها ۳۴ مورد میوکاردیت را پس از تزریق واکسن‌های فایزر (تعداد مشابه‌ای پس از تزریق واکسن آسترازنکا) و تنها دو مورد پس از تزریق واکسن مدرنا را ثبت کرده است، اما اعلام می‌کند که اعداد مشابه زیر سطح ارقام پیش بینی شده هستند.

در همین حال، مقامات بهداشتی آمریکا اعلام کرده اند که در تاریخ ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) گردهم می‌آیند تا در زمینه ابتلای ۲۲۶ فرد زیر دهه ۳۰ سال به التهاب قلب ناشی از تزریق این واکسن‌های کرونا در آمریکا بحث و تبادل نظر کنند.

روسای مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) اعتراف کردند که تعداد موارد، بالاتر از حد انتظار بوده و بیشترین موارد مربوط به پسران و مردان جوان است. با این حال آن‌ها اصرار داشتند که این عارضه هنوز نادر است.

همه موارد با تعریف مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) در مورد میوکاردیت و پریکاردیت مطابقت داشتند، اما تعداد واقعی گزارش‌ها تقریباً ۸۰۰ مورد است. صد‌ها بیمار مبتلا هنوز در حال بررسی هستند.

از میان موارد مشاهده شده در آمریکا، سه مورد تحت مراقبت‌های ویژه هستند، ۱۵ نفر در بیمارستان بستری هستند و ۴۱ مورد علائم مداوم دارند. با این حال مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا همچنان از افراد ۱۲ ساله و بالاتر در این کشور می‌خواهد که واکسن بزنند و اعلام می‌کند که هنوز مشخص نیست که ابتلا به این دو وضعیت واقعا ناشی از تزریق این واکسن‌ها باشد.

این در حالی است که ارتباطات مشابهی نیز در واکسن‌های تزریق شده در کانادا کشف شد. روز گذشته تزریق واکسن کرونای شرکت فایزر برای همه کودکان ۱۲ تا ۱۷ ساله در آلمان که وضعیت سلامتی اساسی ندارند، رد شد.

ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ اذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این ویروس در حال حاضر در بسیاری از کشور‌ها شیوع یافته است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش