jamejamonline
کرمانشاه عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۶۳۹   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۲۸

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی اظهار کرد: در صبح امروز یکشنبه ۳۹۳ بیمار در بیمارستان های استان کرمانشاه بستری هستند.این عدد نسبت به یکشنبه هفته گذشته که ۳۵۴ بیمار بستری داشته ایم ، نشان دهنده بیش از ۱۱ درصد افزایش است.

به گزارش جام جم آنلاین کرمانشاه؛ در نشست بررسی وضعیت واقدامات انجام شده در خصوص انجام واکسیناسیون عمومی کرونا در استان مطرح شد.

 همچنین دکتر ابراهیم شکیبا گفت:  با وجود روند کاهشی ابتلای بیماری کرونا در استان نباید هیچ یک از خدمات در حوزه بهداشت کم رنگ یا تعطیل شود بلکه باید همچنان به قوت خود ادامه داشته باشد و همچنان باید رعایت پروتکل های بهداشتی جدی گرفته شود.

وی افزود: در حال حاضر شرایط به گونه ای است که زیرساخت برای تزریق واکسن آماده است و کادر بهداشتی چند ماه سخت را برای انجام  واکسیناسیون عمومی کرونا پیش رو دارند  که نیاز تلاش شبانه‌روزی و بی وقفه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه ادامه داد:نگرانی از ازدحام و تجمع در بازار و مراکز خرید و افزایش دورهمی های انتخاباتی و عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی وجود دارد و در صورت تداوم این روند با پیک پنجم بیماری در استان مواجه خواهیم شد و در این خصوص باید چاره اندیشی شود.

یکی از گام های پنجم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی واکسیناسیون است و دیگر خدمات بهداشتی نباید به فراموشی سپرده شود و باید بیمار یابی و تست های pcr و رپید را بیش از قبل فعال تر می کنیم.

وی تصریح کرد: کار بسیار بزرگی در زمینه تجهیز سالن های تجمیعی واکسیناسیون و سایت خودرویی انجام شده و از تمام دستگاه هایی که در تامین این تجهیزات با دانشگاه علوم پزشکی بخصوص معاونت بهداشت همکاری داشتند سپاسگزارم.

معاون بهداشتی دانشگاه در پایان گفت: با توجه به آغاز فصل گرما کاهش باران های فصلی در زمینه کنترل و پیشگیری از بیماری های فصلی باید مراقبت های جدی صورت گیرد.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس کرمانشاه - یادداشت

بیشتر
موفقیت در زمینه روابط عمومی مستلزم درک عمیق منافع و نگرانی های سازمان است

موفقیت در زمینه روابط عمومی مستلزم درک عمیق منافع و نگرانی های سازمان است

‍ سعید باتمانی؛کارشناس ارشد مدیریت توسعه اظهار کرد: ماندگاری هر عملی در گرو ثبت شدن و مستندسازی آن است و هر فعالیت ثبت شده ای می‌تواند بخشی از تاریخ یک سازمان اعم از خدماتی یا تولیدی را برای بهره مندی آیندگان محفوظ نگاه دارد.