jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۱۳۲۰۵۶۷   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۸:۳۶

مدیرعامل سرمایه‌گذاری صبا تامین تشریح کرد

جزئیات عرضه اختیار فروش تبعی شستا

مدیرعامل سرمایه‌گذاری صبا تامین گفت: اوراق اختیار فروش تبعی شستا ٢٧٨ میلیون برگ داشت و تا زمانی که به پایان برسد هر روز عرضه می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، محمدعلی شیرازی مدیرعامل سرمایه‌گذاری صبا تامی ، درباره اوراق اختیار فروش تبعی شستا گفت: اوراق اختیار فروش تبعی اختیاری است که بر اساس آن اختیار فروش تعداد مشخصی از دارایی (سهام) پایه با یک قیمت مشخص در تاریخی مشخص در آینده برای دارنده آن فراهم می‌شود.

مدیر عامل سرمایه گذاری صبا ادامه داد: اوراق اختیار فروش تبعی عملا به عنوان پوشش ریسک و بیمه سهام برای دارندگان آن است که در صورتی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد که شخص دارنده آن، مالک سهام آن شرکت نیز باشد.

او گفت: وقتی این اوراق خریداری می‌شود خریدار می‌تواند در یک تاریخ مشخص مثلا یک سال آینده و به قیمت مشخص از این اختیاری که دارد، استفاده کند.

شیرازی ادامه داد: به عنوان مثال یک شخص ۵ هزار عدد سهم از شستا دارد و می‌خواهد تا سال آینده حداقل میزان مشخصی سود کند یا ریسک خود را محدود کند در این حالت اختیار فروش تبعی را خریداری می‌کند و در سال بعد دو حالت پیش می‌آید یا قیمت سهام بالاتر از قیمت اعمال اختیار است، چون فرد می‌تواند با قیمت بالاتر به بازار بفروشد، لذا اختیار خود را اعمال نمی‌کند یا قیمت سهام پایین‌تر از قیمت اعمال است در آن حالت فرد می‌تواند اختیار خود را اعمال کند و به قیمت از قبل تعیین شده سهام خود را واگذار یا تسویه کند.

شیرازی گفت: اختیارات تا قبل از تاریخ اعمال یعنی اگر یک ساله باشد تا قبل از سررسید قابل خریداری است.

او بیان کرد: هر روز این اوراق عرضه می‌شود و زمانی که شستا چنین اوراقی را منتشر کرد، ٢٧٨ میلیون برگ داشت و تا زمانی که به پایان برسد هر روز عرضه می‌شود.
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر