آخرین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری در فضایی داغ و چالشی برگزار شد

آخرین مناظره با پایان باز

قدم به قدم با مناظرات انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰؛

اظهارات نامزدهای ریاست جمهوری پیش از برگزاری مناظره سوم

نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم پیش از آغاز سومین مناظره در جمع خبرنگاران صحبت کردند.
کد خبر: ۱۳۲۰۵۲۶

به گزارش جام جم آنلاین، نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم امروز شنبه از ساعت ۱۵ وارد سازمان صدا و سیما شدند.

موضوع مناظره سوم که از ساعت ۱۷ آغاز می‌شود، دغدغه‌ های مردم است.

مناظره سوم ۷ نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری نیز همانند مناظره اول و دوم از دو بخش ۹۰ دقیقه‌ای تشکیل شده که هر بخش هم حاوی قسمت‌های مختلف است. بین دو بخش نامزد‌ها ۱۵ دقیقه وقت استراحت دارند.

 

با نام زنان، اقوام و ایثارگران به دنبال کاسبی هستند

علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری نخستین فردی بود که وارد صدا و سیما شد. وی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اطلاعات بنده از مشکلات مردم از راه های مختلف که به دستم می رسد و از ابعاد مختلف به دست می آوریم و از طریق گزارشات تخصصی و بازدید میدانی خودم در میان مردم است.

وی افزود: امروز روز آخر مناظرات است، مردم ما عزت دارند و اگر مردم نبودند ما به عنوان مسئول اینجا نبودیم. نامردی و ناجوانمردی است که عده ای نام مردم را به زبان می آوردند و داشته های مردم را راهزنی می کنند.

زاکانی گفت: با نام زنان، اقوام، ایثارگران و ... عده ای به دنبال کاسبی هستند؛ امروز رقابت میان غارت زدگان و غارت شدگان است و بنده خودم را صدای غارت شدگان می دانم. روزی به میدان رفتیم تا در مقابل متجاوزان خارجی قد علم کنیم؛ اما امروز در مقابل غارت کنندگانی قرار داریم که آبرو، جان و مال مردم را هدف قرار دادند؛ امروز بر خودم واجب می دانم با تمام وجود در مقابلشان بایستم و با حرف های جدید مشت کسانی که می‌خواهند مردم را فریب دهند باز کنم.

با شعار و وعده نمی‌شود به کار‌ها رسیدگی کرد

محسن رضایی دومین فردی بود که وارد رسانه ملی شد. رضایی در پاسخ به اینکه راهکارهایش برای رفع دغدغه‌ های مردم چیست؟ گفت: تبریک به بانوان و دختران عزیز ما؛ کسانی که سهم آن‌ها در اقتصاد مشخص شده و ۱۳ درصد از اقتصاد ملی سهم دارند که باید افزایش پیدا کند؛ ما برنامه‌هایی که برای بانوان داریم که از خانه آغاز می‌شود تا کسب و کار و ورزش و هیئت دولت ادامه دارد و برنامه جامعی برای مشارکت دادن بانوان در امور داریم.

وی ادامه داد: با شعار و وعده نمی‌شود به کار‌ها رسیدگی کرد؛ اولا دولت باید یک شناخت کامل از مشکلات داشته باشد و بداند چرا این مشکلات بوجود آمده است. دولت ما، هم راهبردی هم عملی به کار‌ها رسیدگی کند و بداند علل اصلی مشکلات چیست؟ و باید پیش بینی برای آینده داشته باشد و و راهکار ها‌ی عینی پژوهشی داشته و کارشناسی شده باشد.

رضایی افزود: مهم ترین مشکل این روزها بی اعتمادی است؛ یخ مردم هنوز آب نشده. انشالله در این ۷ روز تصممیم تاریخی می‌گیرند. مسئله این است اتفاقی که می‌افتد دولتمردان باید با مردم صحبت کنند، اما در برابر مشکلات می‌گویند همینی که هست، صبح مردم بیدار می‌شوند می‌بینند بنزین سه برابر شده است.

اگر نگاه مسئولان به مردم از بالا به پایین نباشد کارها به صورت بهتری انجام می شود

محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات ریاست جمهوری در زمان ورود به سازمان صدا و سیما در جمع خبرنگاران بیان کرد: به نظر من دغدغه های مردم در حالی شناخته می شود که دولت امکاناتی را فراهم کند که صدای مردم بدون سانسور به گوش مسئولان برسد.

او افزود: زمانی که نهادها بدون سانسور صدای مردم را برسانند، صدای آنها منتقل می شود.

مهرعلیزاده در پایان گفت: اگر نگاه مسئولان به مردم از بالا به پایین نباشد کارها به صورت بهتری انجام می شود. نماینده ها باید به نحوی انتخاب شوند که ربطی به جریان های سیاسی نداشته باشند. در مناظره ها از برنامه هایم دفاع می کنم تا دولت من بتواند عملکرد خوبی برای مردم داشته باشد.

مدیر جمهوری اسلامی باید از مردم، در مردم و با مردم باشد

سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از برگزاری مناظرات ریاست جمهوری درباره راهکارهای خود برای حل مشکلات مردم، گفت: از اولین شرایط برای مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی ارتباط با مردم است و باید از مردم، در مردم و با مردم بود.

وی با اشاره به این موضوع که باید از نزدیک با مردم سخن گفت افزود: من هم نامه هایی که مردم برایم می فرستند را می بینم و هم از فضای مجازی موارد مهم را پیگیری می کنم و بسیاری هم ارجاع می دهم به مسئولان مربوط. در سازمان اداری خودم علاوه بر مدیران عالی با سطوح میانی و بخش های اداری هم در ارتباطم و رصد می کنم. دغدغه های آنها را می دانم؛ معتقدم که از شروط موفقیت یک مدیر مردمی بودن در عمل است.

رئیسی در پایان خاطرنشان کرد: از مهم ترین ملاک‌های مدیرانی که می خواهم انتخاب کنم مردمی بودن و ضد فساد بودن و دارای روحیه انقلابی بودن است و اهل ما می توانیم بودن که برای مسائل پیش آمده مدام بهانه نیاورد که نشد و از این حرف ها.

رئیس جمهور نباید در اتاق شیشه‌ای باشد

عبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری پیش از شروع مناظره سوم انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: قبل از اینکه بپرسیم رئیس جمهور چگونه رفتار می‌کند، باید بگوییم رئیس جمهور باید منتخب اکثر مردم باشد نه اقلیت. رئیس جمهوری که با رای اکثریت انتخاب شود درد مردم را می‌شناسد. رئیس جمهور نباید در اتاق شیشه‌ای باشد. باید به رفتار با مردم و ارتباط حاکمیت با مردم که کمی سست شده توجه کنیم.

همتی ادامه داد: برخی دوستان انتقاد کردند که برخی نامزد‌ها دارند با نام زنان و اقلیت‌ها شعار می‌دهند. من همسرم را به تلویزیون فرستادم و سایر نامزد‌ها هم تقلید کردند و دختران و فرزندان خود را به صدا و سیما فرستادند. خوشحالم که سایرین در تقلید از من این اقدام را کردند. امیدواریم بتوانیم جمهوریت را هر چه بیشتر تقویت کنیم.

وی افزود: می خواهم نشان دهم با تعامل هر کاری را می شود حل کرد و از جمله کسانی هستم که اگر رئیس جمهور شوم بین مردم خواهم رفت.

هر دولتی سرکار بیاید متعهد به قراردادهای بین المللی است

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، پیش از سومین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران گفت: بعد از مناظره اول با سیل مراجعات مردمی مواجه شدم و امیدوارم همچنان حامی من و دوستانم باشند.

او در خصوص درک دغدغه های مردم توسط مسئولین گفت: دغدغه های مردم بدون حضور در بین مردم قابل درک نیست.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در پایان گفت: هر دولتی سرکار بیاید متعهد به قراردادهای بین المللی است؛ کار آمریکایی ها کش دادن مذاکرات است و تنها زبان اقتدار را متوجه می شوند؛ نباید بگذاریم زمان به نفع طرف مقابل باشد و معتقدم خیلی زود نتایج عملی آن در دولت سلام، ظهور و بروز پیدا خواهد کرد.

رئیس‌جمهور فقط رئیس جمهور یک گروه نیست

سعید جلیلی آخرین فردی بود که وارد سازمان صدا و سیما شد. نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دغدغه مردم چیزی نیست که با یک گزارش و یک حضور در جمع مردم فهمیده شود، به ویژه برای کسی که رئیس جمهور است. رئیس جمهور باید تمام دغدغه های مردم را بداند، چرا که فقط رئیس جمهور یک گروه نیست.

وی افزود: در ۸ سال گذشته این قصد را داشتیم و در تمام استان ها، شهرک های صنعتی، دانشگاه ها و... حضور پیدا کردیم. ۱۲۰ سفر و هزاران ساعت جلسه با افراد مختلف داشتیم تا دغدغه مردم را در عرصه های مختلف بشناسیم؛ سپس برایشان راه حل و پاسخ داشته باشیم و بدانیم چه طور این مشکلات را حل کرد.

جلیلی گفت: بسیاری از مشکلات و دغدغه های مردم شاید سخت تر از کرونا باشد، اما مانند کرونا ناشناخته نیست. در این ۸ سال دغدغه ها را شناختیم و راه های آن مشخص شده است و فقط یک اراده جدی می‌خواهد که پاسخ ها به آنها داده شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها