jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۴۵۴   ۱۷ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۸:۳۱

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه مدعی شد اگر نفتالی بنت نخست وزیر شود، وی تسلیم فشار آمریکا برای بازگشت به برجام خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، نفتالی بنت رهبر حزب راستگرای «یمینا» هفته گذشته گفت که قصد تشکیل دولت جدید برای کنار زدن نتانیاهو را دارد.  

به دنبال شکست‌های بنیامین نتانیاهو در تشکیل دولت ائتلافی، چند هفته پیش رییس رژیم صهیونیستی،  یائیر لاپید رهبری حزب میانه‌رو «یش عتید» [آینده‌ای وجود دارد]را مامور تشکیل دولت نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد: این دولت (دولت نفتالی بنت) نخواهد توانست در مقابل فشار‌های آمریکا برای بازگشت به برجام مقاومت کند. این توافق بمب‌های اتمی ایران را به دنبال خواهد داشت که ما را تهدید خواهد کرد.  

وی با اعتراف به اقدامات خرابکارانه رژیم صهیونیستی در کشور‌های دیگر و در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود گفت: وقتی این قرارداد (برجام) بیاید، کابینه امنیتی با لاپید، میشلی و هوریتز هیچ اقدامی در داخل خاک ایران را تایید نخواهد کرد. این دولت همچنین نخواهد توانست از سربازان اسرائیلی در دادگاه لاهه دفاع کند.  

دادستان کل دادگاه کیفری بین‌المللی اسفند گذشته اعلام کرد که کار تحقیقات درباره ادعای جنایت‌های جنگی اسراییل (سرزمین‌های اشغالی فلسطین) توسط این نهاد بین‌المللی، آغاز شده است.  

براساس رای دادگاه، اراضی اشغالی ۱۹۶۷ فلسطین شامل کرانه باختری از جمله قدس شرقی و همچنین نوار غزه می‌شود. این رأی بعد از آن صادر شد که فلسطینیان بار‌ها از جنایت صهیونیست‌ها شکایت کرده و خواستار رسیدگی به گزارش‌های ثبت شده و برقراری عدالت در پرونده قربانیان جرایم صهیونیست‌ها شده‌اند.  

رژیم صهیونیستی همیشه از برجام هراس داشته است. مذاکرات وین و احتمال بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای باعث هراس مقامات رژیم صهیونیستی شده است. این رژیم در ماه‌های اخیر به هر اقدامی از تروریسم هسته‌ای گرفته تا به قول مقامات آمریکا حرافی‌های بدون دلیل و مدرک دست زده است تا در این گفتگو‌ها اخلال ایجاد کند.  

رژیم صهیونیستی مدام این اتهام را تکرار می‌کند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است، در حالی که مقامات ایران اعلام کرده‌اند که به هیچ وجه به دنبال سلاح هسته‌ای نیستند و برای اثبات ادعای خود در مذاکرات برجام حضور یافته و شدیدترین نظام‌های بازرسی را پذیرفتند با این حال و با وجود اذعان مکرر سازمان بین المللی انرژی اتمی دولت پیشین آمریکا تحت تاثیر مشاوره‌های غلط صهیونیست‌ها قرار گرفت و دونالد ترامپ به صورت یکجانبه از برجام خارج شد.  
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها