هافبک تیم ملی فوتبال گفت: یکسری بازیکنان مثل خودم و علیرضا جهانبخش بر اساس دلایل بی ربط، مدتی از تیم ملی دور شده بودیم.
کد خبر: ۱۳۱۸۷۲۲

به گزارش جام جم آنلاین ، سعید عزت‌اللهی بعد از مدتی دوری از تیم ملی فوتبال ایران توسط اسکوچیچ برای چهار بازی دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی به اردو دعوت شد. این بازیکن حالا در غیاب بازیکنی مثل امید ابراهیمی یکی از نفرات مورد اعتماد اسکوچیچ در خط هافبک محسوب می‌شود و البته خود وی هم انگیزه‌های فراوانی برای مسابقات پیش رو دارد.

خبرنگار  فارس، با عزت‌اللهی پیرامون اردوی کیش، شرایط تیم ملی در آستانه بازی با هنگ کنگ و ... صحبت‌هایی را انجام داده که متن این گفت‌و‌گو را در زیر می‌خوانید:

 

 شرایط تیم ملی در اردوی کیش چطور بود؟

ما شرایط خوبی داشتیم و برای بازی های پیش رو آماده شدیم.امیدوارم که در بازی‌ها با تمام توان در 4 بازی که حکم فینال را دارد پشت سر بگذاریم و موفق شویم.

 

 شرایط برای موفقیت فراهم است؟

بله، درست است که در یکسری از زمان‌ها یکسری مشکلات وجود داشته اما چیزی که می‌بینیم همه سعی کردند در این مدت کوتاه شرایط را برای تیم ملی فراهم کنند. مثلا تهیه واکسن برای ملی‌پوشان اقدام خوبی بود ضمن آنکه مسئولان جزیره کیش امکانات خوبی را فراهم کردند که بچه‌ها بتوانند خود را با شرایط آب و هوایی بحرین عادت بدهند. امیدوارم در این یکی دو روز هم شرایط خوبی داشته باشیم و برای بازی اول آماده شویم.

 

شما از امکانات اردو تعریف کردید اما ظاهرا شرایط برای آماده‌سازی تیم ملی چندان خوب نبوده و برخی از بازیکنان هم به عدم برگزاری بازی دوستانه انتقاداتی داشتند. ممکن است در این خصوص شفاف صحبت کنی؟

ما هیچ زمان نمی‌توانیم به مردم دروغ بگوییم و بگوییم همه چیز خیلی خوب بوده است.. هیچوقت تیم ملی بدون مشکل نبوده و در همه دوره‌ها این مساله را تجربه کردیم.الان زمانی نیست که بخواهیم همه مشکلاتی که وجود داشته را به یکباره حل کنیم. مسئولان در این مدت مشکلاتی را که وجود داشته سعی کردند تا حدودی برطرف کنند ولی بعد از بازی‌های بحرین صاحب‌نظران باید دور هم جمع شوند و بی دغدغه مشکلات فوتبال ایران را در آرامش پیدا کرده و آنها را حل کنند.

 

 خیلی از تیم‌ها مثل بحرین و عراق دیدار تدارکاتی داشتند اما ما بازی نکردیم. ظاهرا برنامه سرمربی تیم ملی بوده که ما دیدار تدارکاتی نداشته باشیم، نظر تو چیست؟

من به عنوان بازیکن فقط باید تمرین و بازی کنم. افرادی که در این زمینه تصمیم گیرنده هستند رئیس فدراسیون و شخص آقای اسکوچیچ هستند.منِ بازیکن نمی‌توانم بگویم ما باید بازی می کردیم یا نمی‌کردیم اما چیزی که مشخص شده این است که برای این صحبت‌ها دیر شده است.اگر باید کاری صورت می‌گرفت قبلا باید انجام می‌شود و اگر هم قرار نبود کاری انجام شود حالا هم انجام نشده است.این صحبت‌ها جز اینکه تمرکز تیم ما را در این دوره بر هم بزند چیز دیگری عاید ما نمی‌کند.اگر قرار باشد برنامه ریزی درستی صورت بگیرد الان دیگر زمانی نداریم. باید این صحبت‌ها تمام شود و بعد از بازی‌‌ها برنامه ریزی درستی صورت بگیرد. این فدراسیون و ارکانش همه جدید هستند و آنها زمان زیادی نداشتند که همه کارها را ساپورت کنند. باید به عزیزی خادم فرصت داد تا اگر این تیم به امید خدا صعود کرد برای تیم ملی برنامه‌ریزی بلند مدتی در نظر بگیرد.

 

در این دو دهه اخیر تیم ملی فوتبال ایران همیشه بازی‌های مهمی در مقاطع مختلف داشته است، حالا که 4 بازی مهم برای صعود به دور بعد در پیش داریم فکر می‌کنی قبلا در شرایط سخت ‌تری بودیم یا حالا؟

در زمانی که من در تیم ملی بودم این شرایط اتفاق نیفتاده بود ولی برخی مواقع کار گره می‌خورد. الان زمانی است که کار گره خورده و این 4 بازی برای ما حکم مرگ و زندگی را دارد. هیچ جای بهانه‌ای نداریم که مثلا میزبانی به بحرین داده شده یا مساله دیگری وجود دارد.تیمی که می‌خواهد به جام جهانی برود باید همه بازی‌هایش را ببرد. چه بسا اگر بخواهیم به مراحل بعد صعود کنیم رقبای سخت‌تری داریم.ما باید آمادگی داشته باشیم که با قرعه عربستان مواجه شویم یا حتی تیم‌های مدعی دیگر در آسیا.اینکه الان صحبت کنیم چرا در این شرایط هستیم مساله‌ای است که مردم به خوبی از آن مطلع هستند. به هر حال شرایطی پیش آمد که در دوره سرمربی قبلی بود ولی صحبت در مورد آن شرایط قشنگ نیست. مهم کادر فنی فعلی و تیم ملی کشورمان است و ما باید بتوانیم با کمک هم از این مرحله عبور کنیم.

 

 در این مدت که از تیم ملی دور بودی چقدر امیدوار به برگشت به ترکیب تیم ملی بودی؟

یکسری مشکلات به وجود آمد که کادر فنی قبلی باعث آن بودند. یکسری از بازیکنان مثل خودم و علیرضا جهانبخش متاسفانه بر اساس دلایل بی ربط از تیم ملی دور شدیم ولی حالا خوشبختانه با حضور کادر فنی جدید شاکله قبلی که چند سال کنار هم بودیم و موفقیت‌های خوبی را رقم زدیم دوباره ایجاد شده است.این اتفاق خیلی خوب بود، من مدتی از ترکیب تیم ملی دور بودم، اول به خاطر مصدومیت و دوم هم به خاطر مربی پیشین تیم ملی. با آمدن اسکوچیچ به اردوی بوسنی دعوت شدم که بازی هم کردم. در اردوی گذشته تیم ملی وی تصمیم گرفت از نفراتی استفاده کند که عملکرد آنها را بسنجد و حالا دوباره برای بازی‌های مقدماتی دعوت شده‌ام.اگر صلاح کادر فنی باشد که بازی کنم می‌خواهم بهترین عملکرد را داشته باشم تا به تییم ملی کمک کنم. این نسل لیاقت دارد که در جام جهانی قطر حتما حضور داشته باشد.

 

کار کردن با اسکوچیچ چطور است، او در رده باشگاهی یک مربی جدی نشان داده و در تیم ملی چگونه رفتار می‌کند؟

من با آقای اسکوچیچ در ملوان کار کرده‌ام. می‌دانم او از نظر فنی مربی باهوشی است. جدی بودن این مربی هم به خاطر دیسیپلین وی است که خیلی از مربیان آن را دارند. اتفاقا جدی بودن برای مربیان نیاز است و مساله بدی نیست. بازیکنان باید با همه تمرکز در تمرین و بازی‌ها شرکت کنند و نیاز به جدیت مربی دارند.از نظر من این مربی رفته رفته در تیم ملی جا افتاده و دلم روشن است که بتوانیم در این 4 بازی باقی مانده نتایج خوبی بگیریم.

 

 برای بازی با بحرین و عراق چه برنامه‌ای دارید... آیا انگیزه خاصی در بین بازیکنان برای این موضوع وجود دارد؟

به نظرم اصلا نباید این 2 بازی را از دیگر بازی‌ها جدا کرد. الان ما باید هنگ‌کنگ را هم جدی بگیرم. این تیم 5 امتیاز دارد و از بحرین مساوی گرفته در شرایطی که ما به بحرین باخته‌ایم. این 4 بازی برای ما حکم فینال را دارد و اصلا نباید فکر کنیم بحرین و عراق برای ما رقبای مهمی هستند. همه تمرکز ما باید روی بازی با هنگ کنگ باشد چون در اینگونه تورنمنت‌ها اولین بازی خیلی مهم است. معمولا در مسابقات اول شاید کار گره بخورد ولی این مسابقه حکم کلید بازی‌ها را دارد و من امیدوارم بتوانیم در دیدار با هنگ کنگ حریف را بدون دردسر شکست بدهیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها