طرح فاخر امامزاده سید عباس (ع) ، رنگ محرومیت را از استان میزداید
گام بلند خراسان شمالی در مسیر توسعه فرهنگی و مذهبی

طرح فاخر امامزاده سید عباس (ع) ، رنگ محرومیت را از استان میزداید

استانداریزد با اشاره به نقش توسعه زیرساخت های ارتباطی در پیشرفت روستاها، گفت: در صورت بهره مندی مناسب از زیرساخت های ارتباطی شاهد پایداری جمعیت و مهاجرت معکوس به روستا ها خواهیم بود.
کد خبر: ۱۳۱۸۶۶۴

به گزارش خبر نگارجام جم آنلاین یزد ، محمدعلی طالبی در آیین بهره برداری و جشن دسترسی تمام روستاهای استان یزد به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات که با حضور محمدجواد آذری جهرمی و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد، ضمن قدردانی از همراهی و حمایت وزارت ارتباطات در پیشبرد اهداف و برنامه های این حوزه و ارتقاء شاخص های آن، اظهار داشت: استان یزد بواسطه ارتقاء شاخص های این حوزه، یکی از استان های برتر کشور در شاخص های اقتصادی و توسعه ای بوده و با پوشش 100 درصدی اینترنت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به عنوان اولین های تحقق این مهم در کشور است.

وی افزود: علی رغم اینکه جمعیت روستایی استان حدود ۲۰ درصد است اما بافت جمعیتی و جغرافیایی استان یزد به گونه ای است که قریب به نیمی از جمعیت استان، از خدماتی که در روستا ها صورت میگیرد، بهره مند می شوند.

طالبی با بیان اینکه در تعطیلات و برخی از فصول سال از جمله بهار و تابستان جمعیت افراد ساکن در روستاها، چندین برابر جمعیت اسمی آن ها می شود، گفت: با این احتساب جشن و موفقیت دسترسی روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت، موفقیتی است که اکثر مردم استان یزد از آن بهره مند می شوند.

استانداربا اشاره به نقش توسعه زیرساخت های ارتباطی درپیشرفت روستاها، افزود: در صورت بهره مندی مناسب از زیرساخت های ارتباطی شاهد پایداری جمعیت و مهاجرت معکوس به روستا ها خواهیم بود.

توسعه  اقتصاد دانش بنیان

طالبی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اقدامات انجام شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات رویکرد اقتصاد دانش بنیان را برای توسعه استان فرا روی ما قرار داده است، تصریح کرد: استان یزد؛ اولین استان کشور است که به طور رسمی رویکرد اقتصاد دانش بنیان را به عنوان اصلی ترین محور توسعه استانی در نظر گرفته و این موضوع را به صورت جدی دنبال کرده است.

وی، وجود زیرساخت های مناسب ارتباطی، نیروی متخصص و تحصیل کرده و ضرورت سامان دادن اقداماتی جهت کاهش آسیب های ناشی از رشد بی رویه صنعتی از جمله آسیب به محیط زیست و کاهش منابع آبی را از دلایل انتخاب اقتصاد دانش بنیان به عنوان راهبردی مهم در استان عنوان کرد.

طالبی با اشاره به اینکه در دو سال اخیر شاهد غلبه گفتمان اقتصاد دانش بنیان بر دیگر مباحث توسعه ای هستیم، اظهارداشت: همراهی های خوبی از سوی مسئولین استانی و کشوری در این حوزه شده و این موضوع سرمایه بسیار خوبی را برای استان بوجود آورده که در نهایت می تواند نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته باشد.

استاندارتصریح کرد: بر این اساس برنامه های بسیار خوبی در استان ترتیب داده شده و استان یزد، اولین استانی بوده که برنامه راهبردی نظام نوآوری را تدوین و تصویب کرده و آن را به مرحله اجرا گذاشته است.
وی با اشاره به برنامه مشترک موجود بین دستگاه های دولتی، نهادهای عمومی و بخش خصوصی جهت حرکت در مسیر نوآوری، خاطرنشان ساخت: استان یزد اولین استان کشور پس از تهران است که راه اندازی کارخانه نوآوری را شروع کرد و امیدواریم طی یکی دوماه آینده فاز اول کارخانه را  افتتاح شود.

یزد الگوی اقتصاد دانش بنیان در کشور

استانداربا تاکید بر اینکه نگاه ما به آینده این است که یزد الگوی اقتصاد دانش بنیان در کشور شود، بیان کرد: در سفر دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور به استان این رویکرد استان طرح شد که ایشان قول مساعدت در این زمینه را دادند.

طالبی تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای برنامه هایی در این حوزه و سایر حمایت هایی که از طرف وزارت ارتباطات صورت خواهد گرفت، زیرساخت های لازم برای انتخاب یزد به عنوان الگوی اقتصاد دانش بنیان در کشور بوجود خواهد آمد که نوید بخش آینده  ای بسیار خوب در حوزه توسعه و اقتصاد استان خواهد بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها