jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۸۵۰۵   ۱۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۱۱

مقامات ویتنام امیدوارند با انجام تست کرونا برای تمام شهروندان شهر "هوشی مین" و اعمال اقدامات جدید برای رعایت فاصله اجتماعی با شیوع کروناویروس جدید در این کشور مقابله کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، این اقدامات در واکنش به مشاهده مواردی از ابتلا به سویه جدید و ترکیبی کروناویروس در این کشور است.

ویتنام در کنترل کروناویروس موفقیت نسبی کسب کرده اما طی هفته های گذشته موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور افزایش یافته است.
طی روزهای گذشته مقامات ویتنام نسبت به پیدایش نوع ترکیبی جدید کروناویروس در این کشور که بسیار خطرناک است هشدار دادند.

بنابر اعلام دولت ویتنام، این نوع جدید ترکیبی از مشخصه های کروناویروس هایی است که برای اولین بار در هند و انگلیس شناسایی شده اند و به راحتی از طریق هوا قابل انتقال است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، در مجموع، بیش از ۷۰۰۰ مورد ابتلا و ۴۷ مورد فوت ناشی از کروناویروس در این کشور گزارش شده اما شیوع جدید بیماری بیش از نیمی از مجموع موارد ابتلا را شامل می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش