jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۱۸۳۸۰   ۰۹ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۱۶

رئیس سازمان جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: افتخار سازمان جهاد خود کفایی پدافند هوایی این است که از کارکنانی نخبه، مستعد و توانمند بهره می‌برد.

‌به گزارش جام جم آنلاین، امیر سرتیپ دوم صمد آقامحمدی، رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش در جمع کارکنان این سازمان اظهار کرد: رسالت این سازمان این است که ایده را به طرح، طرح را به پروژه و پروژه را به محصول تبدیل کند که گذراندن این مراحل نیازمند شرایط است؛ این‌که در کم‌ترین زمان و کم‌ترین اعتبار درخواستی بتواند بالاترین کیفیت را تولید کند.

وی با بیان اینکه افتخار سازمان تحقیقات و جهاد خود کفایی که بیشتر از چهار دهه فعالیت تحقیقاتی دارد این است که از کارکنانی نخبه، مستعد و توانمند بهره می‌برد، افزود: ما تیم‌های محقق و مجربی داریم که یکی از وظایف‌شان این است که آخرین فناوری‌های روز دنیا را در محصولات لحاظ کنند و هزینه‌ها را هم پایین بیاورند. این‌ها در برابر تحریم‌ها تجربه دارند و این تجربه هم به کمک‌شان می‌آید که بیشتر قطعات را بومی‌سازی کنند. وقتی وابستگی به قطعات خارجی کم می‌شود بخشی از هزینه هم پایین می‌آید.

سرتیپ دوم آقامحمدی، کار در سازمان جهاد خودکفایی را جهادی دانست و ادامه داد: محققان ما با عشق و علاقه کار می‌کنند و بالاترین کیفیت را ارائه می‌دهند. نیرو‌های پدافند هوایی به عنوام بسیجیان ارتش شناخته می‌شوند. ما امروز با کمترین اعتبارات کار‌های بزرگ انجام می‌دهیم.

وی به رونمایی ۲۰ سامانه در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: این رونمایی‌ها به‌خاطر تزریق اعتبارات نبود؛ این یکی از فرامین فرماندهی معظم کل قوا و تکلیفی از سوی ایشان بود، برای همین جوانان ما با تمام توان پای‌کار آمدند و نشان دادند که می‌توانند کار‌های بزرگی کنند. اکثر سامانه‌هایی که ما داریم یک‌پنجم تا یک‌دهمِ قیمت مشابه خارجی را دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها