وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در گفتگو با یک شبکه سعودی با تکرار ادعاهای همیشگی این رژیم علیه ایران گفت: به این کشور اجازه دستیابی سلاح هسته‌ای نخواهد داد.
کد خبر: ۱۳۱۷۹۲۰

به گزارش جام جم آنلاین، «الی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی، شامگاه پنجشنبه، در گفت‌و‌گو با شبکه سعودی «العربیه» به لفاظی علیه ایران پرداخت.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای همیشگی این رژیم علیه ایران و بی‌آنکه به کلاهک‌ های هسته‌ ای رژیم صهیونیستی اشاره‌ای بکند، بار دیگر مدعی شد که تل‌آویو تمام تلاش‌ خود را برای جلوگیری از دستیابی ایران به آنچه آن را سلاح هسته‌ ای خواند، انجام خواهد داد.

الی کوهن همچنین با تکرار این ادعا که تمام گزینه‌ها برای برخورد با ایران روی میز است، این کشور را به بی‌ثبات کردن منطقه متهم کرد.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در حالی این‌ ادعاها را علیه ایران مطرح می‌کند که این رژیم تنها دارنده سلاح هسته‌ ای در منطقه غرب آسیا به شمار می‌آید که تا کنون اجازه بازرسی از تأسیسات هسته‌ای خود را به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نداده است.

مطابق با گزارش رسانه‌های خبری، رژیم صهیونیستی که از پیوستن به پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی خودداری کرده، ده‌ها کلاهک هسته‌ ای در زرادخانه خود نگهداری می‌کند.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در ادامه اظهاراتش بدون اشاره به تجاوزهای تل‌آویو در منطقه همچنین ایران را به مسلح‌سازی برخی گروه‌ها در منطقه متهم کرد.

او که با شبکه سعودی العربیه مصاحبه می‌کرد در بخشی دیگر با اشاره به جنگ اخیر میان غزه و تل‌آویو گفت: «آنچه در غزه رخ داد، تأثیری بر توافق‌ های صلح با کشورهای عربی نخواهد داشت».

ادعاهای کوهن در حالی علیه ایران مطرح می‌شود که جمهوری اسلامی ایران به‌صورت مکرر اعلام کرده است که برنامه هسته‌ ای ایران صرفا با اهداف صلح آمیز پیگیری می‌شود و بر اساس فتوای رهبر انقلاب اسلامی، ساخت سلاح هسته‌ ای حرام است.

در عین حال، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها در بازدید از سایت‌ های هسته‌ ای ایران، هیچگونه انحرافی در برنامه هسته‌ ای ایران را گزارش نکرده است.

به‌رغم آنکه رژیم صهیونیستی به عضویت پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای درنیامده و تاکنون به بارزسان آژانس اجازه بازرسی هیچ یک از سایت‌های هسته‌ای خود را نداده است؛ ایران یکی از اعضای پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی بوده است.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها