jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۱۷۶۹۶   ۰۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۶:۱۵

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قطع برق یکی از چالش‌های جدید حوزه‌های امتحانات است، گفت: طراحی سؤالات به گونه‌ای است که افت درصد قبولی نخواهیم داشت.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، خسرو ساکی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر تهران با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی اظهار کرد: پیشگیری از ترددهای غیر ضروری، فاصله گذاری صندلی استاندارد دانش آموزان به فاصله بیش از 2 متر، تهویه مناسب و استفاده از مواد ضدعفونی از جمله موارد مهم است که باید در حوزه‌های امتحانات نهایی و همچنین پایه نهم اجرا شود.

وی قطع برق را یکی از چالش‌های جدید حوزه‌های امتحانی برشمرد و تصریح کرد: بخشنامه‌ای با هدف پیشگیری از اختلال ناشی از قطعی برق در خصوص دریافت رمز سؤالات و تکثیر به موقع اوراق امتحانی، به استان‌ها ارسال شده است.

ساکی اضافه کرد: ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان‌ها، باید نسبت به «تشکیل حوزه متمرکز تکثیر و توزیع پاکت سؤالات» به مدارس اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: ساختار سؤالات ما به گونه‌ای است که اغلب دانش آموزان قادر به پاسخگویی به آن هستند البته  آسانی و دشواری سؤالات نسبی بوده و طراحی سؤالات به گونه‌ای است که افت درصد قبولی نخواهیم داشت.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، ادامه داد: نسبت به سال‌های گذشته تغییر محسوسی در آمار غایبان نداریم  و این نشان از حساسیت خانواده نسبت به سرنوشت فرزندانشان دارد همچنین تمهید مقدمات برگزاری المپیادهای علمی، موضوعی است که مدیران کل آموزش و پرورش باید در دستور کار قرار دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر