jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۶۱۴۰   ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۶:۰۳

استاندار تهران گفت: تاکنون بیش از ۶۰۲ هزار واکسن به استان تهران اختصاص یافته که ۴۳۷ هزار واکسن یعنی بیش از ۷۲.۵ درصد آن تزریق شده است.

به گزارش جام جم آنلاین، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان تهران ضمن تبریک هفته روابط‌ عمومی و تقدیر از رسانه‌ها جهت ارتقای آگاهی جامعه در شناخت بیشتر کرونا، اظهار داشت: استان تهران در هفته گذشته شیب نزولی چشمگیری را شاهد نبوده و از استانهایی هستیم که دیر وارد پیک شدیم؛ از اینرو تشدید نظارت‌ها اولین اقدام است.

وی با اشاره به لزوم نظارت و پایش در مورد استفاده از ماسک و فاصله‌ گذاری اجتماعی، افزود: با توجه به مصوبه ستاد کرونا جهت جبران کمبود نیروی انسانی دانشگاه‌های علوم پزشکی به ویژه در استان تهران مصوب شد که نسبت به تمدید بازنشستگی افراد داوطلب دانشگاه‌های علوم پزشکی به مدت شش ماه اقدام شود.

استاندار تهران عنوان کرد: با توجه به کاهش درآمد بیمارستان‌ها به سبب شرایط کرونایی هفته آینده در جلسه با سازمان‌های بیمه‌گر، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و دیگر بیمه ها میزان پرداخت به دانشگاه علوم پزشکی بررسی می شود.

محسنی بندپی گفت: تاکنون بیش از ۶۰۲ هزار واکسن به استان تهران اختصاص یافته که ۴۳۷ هزار واکسن آن یعنی بیش از ۷۲.۵ درصد تزریق شده و مطالبه ما از ستاد ملی تخصیص واکسن بر اساس جمعیت استان است و اینکه همه دستگاه‌های استان تعهد دارند تا نسبت به تامین مکان مناسب جهت واکسیناسیون اقدام کنند.

استاندار تهران با بیان اینکه مردم به دنبال واکسن‌ های تقلبی و خارج از عرضه دانشگاه‌های علوم پزشکی نباشند و با چنین اقداماتی سلامت خود را به خطر نیندازند، افزود: شایعه شده که واکسن در ناصرخسرو از باقیمانده واکسن های موجود، وجود دارد در حالی که این موضوع به لحاظ علمی و تخصصی رد شده است.

وی تاکید کرد: مردم به دنبال واکسن‌ های تقلبی و خارج از عرضه دانشگاه‌های علوم پزشکی نباشند و با چنین اقداماتی، سلامت خود را به خطر نیندازند.

استاندار تهران همچنین افزود: میزان استفاده از ماسک در استان تهران ۷۴ درصد و میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی ۷۳ درصد است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

واریانت‌ هندی، ایران را فتح می‌کند؟

واریانت‌ هندی، ایران را فتح می‌کند؟

چرخه انتشار کرونا هنوز در کشور گسترده است، هنوز به شکل میانگین روزانه بیش از 11هزار مبتلای جدید شناسایی می‌شود و این زنگ خطری است که باید جدی گرفته شود.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش