مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب :

اصلاح الگوی مصرف، ضرورتی که نیازمند توجه است

ناهید فضلی با بیان اینکه ثبت‌نام اولیه دانش آموزان پایه اول ابتدایی از اول خرداد آغاز می‌شود، گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان سایر پایه‌های تحصیلی مقطع ابتدایی پس از تکمیل گزارش پیشرفت تحصیلی آغاز شده و تا پایان مرداد ادامه می‌یابد و نیازی به مراجعه حضوری به مدارس برای ثبت نام این دانش آموزان نیست.
کد خبر: ۱۳۱۵۸۳۰

به گزارش جام جم آنلاین کرمانشاه؛ به نقل از ایسنا، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اعلام شرایط  سنی نوآموزان پایه اول ابتدایی برای ثبت‌نام در مدارس، تصریح کرد: تمامی متولدین نیمه دوم سال۱۳۹۳ و نیمه اول سال۱۳۹۴ و منحصراً متولدین روز اول مهر ۱۳۹۴ و یا قبل از آن به شرط آن‌که سن آن‌ها از حداکثر سن مقرر در آیین‌نامه ‌اجرایی مدارس بیشتر نباشد، می‌توانند برای سال تحصیلی آینده در پایه اول ابتدایی ثبت‌نام کنند.

فضلی با اعلام شرایط  سنی نوآموزان پایه اول ابتدایی برای ثبت‌نام در مدارس، تصریح کرد: تمامی متولدین نیمه دوم سال۱۳۹۳ و نیمه اول سال۱۳۹۴ و منحصراً متولدین روز اول مهر ۱۳۹۴ و یا قبل از آن به شرط آن‌که سن آن‌ها از حداکثر سن مقرر در آیین‌نامه ‌اجرایی مدارس بیشتر نباشد، می‌توانند برای سال تحصیلی آینده در پایه اول ابتدایی ثبت‌نام کنند.

وی با تشریح مراحل ثبت‌نام نوآموزان پایه اول ابتدایی برای ثبت نام در مدارس، گفت: خانواده‌ها باید ابتدا مدارک مورد نیاز برای ثبت نام نوآموزان کلاس اولی را به نزدیک‌ترین مدرسه محل سکونت تحویل داده و پس از آن بعد از ثبت نام موقت و دریافت نوبت برای سنجش سلامت، در زمان مقرر که بعدا اعلام خواهد شد، به پایگاه‌های سنجش مراجعه کرده تا پس از گذراندن این مرحله ثبت نام آنها در مدارس نهایی شود.
 

فضلی سپس با بیان اینکه مدیران مدارس باید نوآموزان کلاس اولی فاقد تجربه پیش دبستانی را شناسایی کنند، گفت: قرار است برای این دانش آموزان کلاس‌های آمادگی بصورت حضوری یا نیمه حضوری -براساس تصمیم ستاد ملی کرونا- برگزار شود.

وی تاکید کرد: مدیران مدارس ابتدایی موظفند اطلاعات نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان را (به ویژه پایه اول) در اسرع وقت و حداکثر تا پایان خرداد در سامانه سنجش بدو ورود و”سیدا” ثبت کنند.

فضلی در ادامه اشاره ای هم به اهمیت ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی در مدارس داشت و گفت: دوره پیش‌بستانی دوره ای دو ساله رسمی و الزامی است که کودکان را قبل از رسیدن به سن مدرسه تحت پوشش برنامه‌های آموزشی و تربیتی قرار می‌دهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها