jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۵۶۶۳   ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۳:۲۶

بیانیه فدراسیون جودو در رابطه با رای کمیته انضباطی فدراسیون جودو منتشر شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، خانواده بزرگ جودوی ایران همانگونه که مستحضر هستید بعد از مسابقات قهرمانی جهانی در ژاپن، جودو ایران با رای صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی تعلیق دائم شد. به همین دلیل بلافاصله فدراسیون جودو کشورمان پرونده ای را در دادگاه حکمیت ورزش تشکیل داد. پس از فراز و نشیب های فراوان در نهایت دادگاه حکمیت ورزش رای کمیته انضباطی فدراسیون جهانی، مبنی  بر تعلیق نامحدود با قبول پیش شرط را ابطال و پرونده را به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ارجاع کرد.

بعد از اعلام رای دادگاه حکمیت ورزش و رفع تعلیق دائم، مسئولان فدراسیون جودو کشورمان رایزنی های فراوانی را انجام دادند تا اینکه تیم ملی جودو ایران توانست در فروردین ماه سال جاری در مسابقات جودو قهرمانی آسیا (قرقیزستان) شرکت کند. در حاشیه مسابقات قهرمانی آسیا دیدار رسمی رئیس فدراسیون ایران با رییس فدراسیون جهانی جودو انجام شد که ویزر مجددا بر اجرای پیش شرط تعیین شده ای که مغایر با منشور المپیک  بوده و قبلا توسط دادگاه حکمیت ورزش باطل اعلام شده بود اصرار داشت. متاسفانه بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی بدون دعوت از حضور نمایندگان ایران  به 4 سال محرومیت جودو ایران رای داد.

با توجه به تصمیمات اخیر فدراسیون جهانی، مسئولان فدراسیون جودو ایران طی هماهنگی های لازم و جلسات مشترک با مسئولین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و مشاوره با وکلای مجرب ورزش به این نتیجه رسیدند که در فرصت باقی مانده برای احقاق حق قانونی جودو ایران باز هم در دادگاه حکمیت ورزش بر علیه این رای کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو که غیر منطبق با موازین حقوقی است، پرونده ای تشکیل دهد.

در پرونده شکایت قبلی دیپلماسی ورزشی ایران با شکستن رای تعلیق نامحدود با پیش شرط ذکر شده از سوی فدراسیون جهانی و هجمه های تخریبگرایانه شبکه های معاند و افراد مغرض، پیروزی بزرگی را رقم زد. امید است با لطف خداوند و دعای خیر مردم شریف ایران به ویژه جامعه بزرگ جودو بتوانیم بار دیگر از مظلومیت جودو ایران دفاع کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر