معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور:

منع تردد شبانه تهران و ممنوعیت سفر بین شهری ادامه دارد

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از کاهش ۲۲ درصدی ترددها در تعطیلات عیدفطر امسال در مقایسه با سال ۹۹ خبر داد.
کد خبر: ۱۳۱۵۵۹۱

به گزارش جام جم آنلاین، سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در مجموع در بحث جرائمی که در ارتباط با کرونا اعمال شده، تعداد جرائم اعمال شده از ابتدای شیوع کرونا در سال ۹۹ تا کنون بیش از هفت میلیون است.

وی با بیان اینکه طی این مدت، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه نیز با تذکر پلیس از سفر انصراف دادند، گفت: همچنین بیش از ۷۰ درصد مردم در بحث پرهیز از سفرها رعایت کردند. اما آنچه که رخ داد، مربوط به ۳۰ درصدی است که اصرار به سفر داشتند و در ایام نوروز نیز عمدتا همین موارد بودند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: وقتی ما جرائم را تحلیل می‌کنیم می‌بینیم که برخی خودروها تا ۲۰ بار و برخی حتی تا ۱۰۰ بار به خاطر بی‌توجهی به محدودیت‌ هایی کرونایی جریمه شدند که این نشان می‌دهد موضوع بازدارندگی جرائم در مورد این افراد وجود ندارد و متاسفانه رعایت نمی‌کنند.

هادیانفر به اعمال محدودیت ترددها در تعطیلات عید سعید فطر نیز اشاره کرد و گفت: میزان ترددها در ایام تعطیلات عید فطر امسال به نسبت ایام عید سعید فطر سال قبل ۲۲درصد و نسبت به ایام عیدفطر سال ۹۸ که خبری از کرونا در کشور نبود، ۴۰درصد کاهش را نشان می‌دهد. بنابراین آنچه که تحت عنوان افزایش سفر مطرح می‌شود، صحت ندارد.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر محدودیت و ممنوعیت سفر در ایام عید سعید فطر گفت: این محدودیت ها از ساعت ۱۴ روز ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز شد و تا ۲۴ اردیبهشت ماه ادامه داشت. در این مدت پلیس راهنمایی و رانندگی با بهره‌گیری از ۱۲۹۱ دستگاه دوربین ثبت تخلف و همچنین استقرار نیرو در ۲۶۹۳ نقطه به همراه عوامل انتظامی حضور داشت و در مجموع ۳۷۱هزار و ۴۱۳ دستگاه وسیله نقلیه نیز به دلیل بی‌توجهی به این تذکران اعمال قانون شدند.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها