jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۱۵۱۸۴   ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۳:۴۴

مامور وظیفه‌ شناس پاسگاه طبر در شهرستان جاجرم، با به ‌خطر انداختن جان خود در میان سیلاب، دو سرنشین گرفتار در کامیون را نجات داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روزنامه جام‌جم، روزهای پایانی هفته گذشته بارش باران موسمی بهاری در شهرهای شرقی و شمال‌ شرق کشورمان سیلاب به‌ راه‌انداخت و استان خراسان‌ شمالی نیز گرفتار این سیلاب شده بود.

ماموران پاسگاه طبر در شهرستان جاجرم با توجه به این‌که سیلاب شدیدی جاده محور سنخواست به بجنورد را در بر گرفته بود به آنجا رفتند و یکی از ماموران با به خطر انداختن جان خود در میان سیلاب، توانست جان دو سرنشین کامیون را نجات دهد.

ستوان‌ دوم خداداد فاخر، 42ساله، همان مامور فداکار است که از دو سال قبل به پاسگاه طبر شهرستان جاجرم استان خراسان شمالی منتقل شد.

فاخر درباره نجات دو سرنشین کامیون گرفتار به جام‌جم گفت: شانزدهم اردیبهشت امسال شیفت کاری‌ام در پاسگاه بود. سیلاب در جاده سنخواست به بجنورد به‌راه افتاده‌بود. همکارانم ابتدا به آنجا اعزام شده و توانسته بودند برخی از رانندگان را از محل دور کنند. با درخواست آنها برای کمک، ساعت 23 و 30 دقیقه راه افتادم و به جاده رسیدم. مشاهده کردم در بخشی از سیلاب خودروی پراید و کامیونی گیر افتاده‌اند. وارد سیلاب شده و سمت پراید رفتم که دیدم راننده در آن نیست و خودرو را در سیلاب گذاشته و رفته است. خودم را به کامیون رساندم. دو نفر در آن بودند که خودرو را ترک نمی‌کردند. آنها در مسیر نیشابور گرفتار شده بودند. کامیون تنها سرمایه زندگی‌شان بود و می‌ترسیدند که اگر این خودرو در سیلاب بماند، از بین برود. حجم سیلاب و گل‌ولای زیاد بود و آب تا کمرم می‌آمد. ابتدا یکی از سرنشینان کامیون را از داخل سیلاب عبور داده و به محل امن رساندم. هر لحظه به دلیل حجم بالای سیلاب ممکن بود جانم را از دست بدهم اما جان نفر دوم در خطر بود. دوباره خود را به سیلاب زده و سمت کامیون رفتم و توانستم نفر دوم را هم پیاده کرده و به محل امن برسانم. بعد لودرهای راهداری رسیدند و توانستیم کامیون و پراید مانده در سیلاب را بیرون بیاوریم. ساعت 4 صبح بود که محل را ترک کردیم و به پاسگاه آمدم.

مامور پلیس، ناجی 2 راننده گرفتار در سیلاب (+عکس)

معصومه ملکی - حوادث / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر