jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۴۸۹۱   ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۹:۳۲

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توضیح آخرین وضعیت کووید-۱۹ در کشور گفت: هنوز موج چهارم این بیماری را به صورت کامل پشت سر نگذاشتیم، اما در بیشتر استان‌ها قله موج را رد کرده‌ایم.

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر سیما سادات لاری امروز در بازدید از خبرگزاری دانشجویان ایران، خصوصیت ایسنا را جوان و پویا بودن عنوان کرد و گفت: هدف‌مان از حضور در خبرگزاری ایسنا آن بود که از اطلاع رسانی این خبرگزاری به ویژه در ۱۴ ماه اخیر که درگیر بیماری کووید ۱۹ بودیم، تشکر و قدردانی داشته باشیم.

وی افزود: فکر می‌کنم که پاندمی کووید ۱۹ نقش خبرنگاران و خبرگزاری‌ها را بیش از پیش به ما نشان داد. این بیماری بلایا و مشکلات زیادی داشت، اما واقعا در مصیبت و بلا است که قدر یکسری چیزها را می‌دانیم و بر این اساس نقش خبرگزاری‌ها و روابط عمومی‌ها در این بیماری مشخص شد که اگر رسانه‌ها کنار ما نبودند، ممکن بود وزارت بهداشت از بسیاری مسائل و دغدغه‌های مردم غافل می‌ماند و نمی‌توانستیم مباحث را به مردم آموزش دهیم بنابراین یک پل ارتباطی دو طرفه و با در نظر گرفتن شرایط ایجاد شد.

لاری در ادامه صحبت‌هایش درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور، گفت: ما موج چهارم را هنوز به صورت کامل پشت سر نگذاشتیم، اما خدا را شکر در بیشتر استان‌ها قله موج را رد کرده‌ایم.

وی افزود: به دلیل شیوع ویروس جهش‌ یافته این‌بار خیلی سریع و در عرض سه هفته به پیک بیماری رسیدیم و آمار بستری‌ها به شدت بالا بود؛ به طوری که حدود ۸۰۰۰ بستری داشتیم که بسیار غافلگیرکننده بود.

لاری ادامه داد: گرچه ما از قبل برای ظرفیت تخت‌های بیمارستانی پیش‌بینی کرده بودیم، اما این قدرت سرایتی که در موج چهارم بود، واقعا غافلگیر کننده بود و این باعث شد که تمهیدات جدیدی بیندیشیم؛ به طوری که بجای بستری بیماران در بیمارستان، بیمار با مراجعه به بیمارستان داروهایی مانند رمدسیویر را دریافت کنند و به منزل بازگردند و دوباره در روزهای بعد هم مراجعه کرده تا دوز کامل دارو را دریافت کنند. این روش مدیریت خیلی کمک کرد و وضعیت مدیریت شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها