jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۴۳۰۹   ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۵:۱۱

گروه های مقاومت فلسطین به مناسبت روز قدس در بیانیه‌ها و اظهاراتی جداگانه ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی، بر اهمیت این روز تاکید کردند.

به گزارش جام جم آنلاین، زیاد النخاله دبیرکل جهاد اسلامی در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت: گرامیداشت روز جهانی قدس در ماه مبارک رمضان برای همه مسلمانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. امروز روز همه ماست، روز قدس امسال در شرایطی فرا رسید که ملت فلسطین و امت اسلامی و عربی به یک عامل وحدت‌بخش به ویژه در سایه شرایط سیاسی سخت پیش روی مسئله فلسطین نیاز داشت.

وی افزود: تجربه‌ای که در مورد این روز وجود دارد، مسئله انتخاب زمان است، زیرا امام خمینی (رحمت الله) زمانی که امروز را به عنوان روز قدس در ماه مبارک رمضان انتخاب کردند، به این خاطر بود که این ماه و شب‌ها و روزهای آن و به ویژه روزهای پایانی آن از اهمیت ویژه‌ای برای تمامی مسلمانان جهان برخوردار است.

النخاله ادامه داد: مسجد الاقصی برای عموم مسلمانان و مسیحیان از اهمیت و جایگاه دینی ویژه‌ای برخوردار است و تمرکز بر این مکان مقدس و سیطره جنبش صهیونیسم بر آن، مستلزم وحدت همه جانبه سراسر امت است، بنابراین روز قدس روز وحدت امت اسلامی و عربی است.

النخاله گفت: آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی می‌خواهند طوری نشان دهند که روز قدس مربوط به ایرانی‌ها است، چرا که امام خمینی آن را نامگذاری کرده تا اینگونه جلوی گرامیداشت این روز در کشورهای اسلامی را بگیرند. روز قدس روزی مبارک برای امت اعم از مسلمان و مسیحی است، زیرا قدس مسجد الاقصی، کلیسای قیامت و دیگر مقدسات دینی مسلمانان و مسیحیان در آن قرار دارد.

وی افزود: قدس محور تاریخ، جغرافیا و تمدن است و نبرد در این شهر به یاری خداوند تا پیروزی ادامه دارد.

گردان های شهید ابوعلی مصطفی شاخه نظامی جبهه مردمی آزادی فلسطین هم اعلام کردند، تحولات محله الشیخ جراح در قدس و تلاش ها برای تحمیل وقایع جدید در این منطقه را پیگیری می کنند.

این گردان‌ها اعلام کردند، صبرشان سر آمده است و نیروهایش آماده پشتیبانی از اهالی الشیخ جراح هستند و رژیم صهیونیستی را نسبت به عاقبت تداوم حماقت هایش هشدار داد.

گردان های شهید ابوعلی مصطفی اعلام کردند، تنش های رژیم صهیونیستی در حق قدس با روز جهانی قدس همزمان است و در این روز به محور مقاومت و تمامی آزادگان جهان کسانی که در کنار ملت فلسطین و مقاومتش می ایستند و برای مقابله با استکبار صهیونیستی تلاش می کنند، ادای احترام می کند.

اسامه حمدان، از رهبران حماس در لبنان هم اعلام کرد، روز قدس تنها شعار نیست بلکه برای این روز امکانات مادی و نظامی اختصاص داده شده است که از مقاومت حمایت کند و این مساله به این شعار که به عمل در واقعیت بدل شده، اعتبار بخشیده است.

وی افزود، آمریکا دنبال تحمیل معادله جدید در منطقه و ایجاد محوری است که رژیم صهیونیستی آن را رهبری کند اما اما فضا و عرصه کنونی از مسئله فلسطین و محور دیگری که اجازه تنها ماندن و رها شدن این مسئله را ندهد خالی نیست.

حمدان گفت، دستاوردهای محقق شده با امکان حساب باز کردن روی این راهپیمایی، روز قدس را به یک نقطه عطف برای پیشرفت تبدیل می کند.

وی افزود، عادی سازی روابط دستاوردی برای دشمن است و کشورهایی که روابط خود را عادی کرده اند، نشان می دهند که طرف مقابله با رژیم صهیونیستی نبودند و عادی سازی روابط ثمره ای برای این کشورها نخواهد داشت.

حمدان گفت، آزادسازی قدس ارتباطی به فروپاشی آمریکا ندارد بلکه فلسطین قادر است معادلات خود را بسازد و همین امر دشمن را ناراحت می کند که نگرانی خود را از مقاومت ابراز کرده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

لبنان اگر دیر زمانی به عروس خاورمیانه و کشور سپید معروف بود، امروز اما کشوری است با بحران‌های ریز و درشت و نگرانی‌های فزاینده در قبال آینده‌ای مبهم.

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

محمد حنیف اتمر وزیر خارجه اشرف غنی گفته؛ هشتاد ولسوالی[شهرستان]در سراسرافغانستان باجنگ به اشغال طالبان درنیامده بلکه به دلیل «تخلیه‌ از قبل برنامه‌ ریزی شده» هم بوده...از آنسو انس حقانی مغز متفکر طالبان و پسر جلال‌الدین حقانی بنیانگزار شبکه حقانی در پی پیشروی‌های سریع طالبان گفت؛ «ده‌ها ولسوالی به طور مسالمت‌آمیز به دست مجاهدین افتاد. در قسمت برخی ولسوالی‌ها حتی تصمیم تسخیرشان وجود نداشت.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر