jamejamonline
بوشهر عمومی کد خبر: ۱۳۱۴۲۴۷   ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۷

نشانه‌های بسیاری از فروپاشی سیاسی نظام حاکمیتی در رژیم صهیونیستی به چشم می‌خورد و برنامه گسترده برای انتقال مهمانان ناخوانده فلسطین به منطقه «پاتاگونیا» در آرژانتین، نشانه‌ای روشن از اضمحلال آرمان جعلی ارض مقدس صهیونیست‌هاست.

طاهری؛ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

در آستانه فرا رسیدن روز جهانی قدس جا دارد اشاره ای داشته باشم به  پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب در خصوص از بین رفتن رژیم صهیونیستی که به عینه می بینیم در حال محقق شدن است.

نشانه‌های بسیاری از فروپاشی سیاسی نظام حاکمیتی در رژیم صهیونیستی به چشم می‌خورد و برنامه گسترده برای انتقال مهمانان ناخوانده فلسطین به منطقه «پاتاگونیا» در آرژانتین، نشانه‌ای روشن از اضمحلال آرمان جعلی ارض مقدس صهیونیست‌هاست.

تلاش‌های مجدّانه و همّت گسترده مردم فلسطین برای بازپس‌گیری کشور اشغال شده‌شان و روحیه ایستادگی و مقاومتی که در برابر ظالمان صهیونیست دارند، باعث شده که شکنندگی جریان صهیونیست به اوج برسد و هر روز نشانه‌های بیشتری از نابودی این غدّه سرطانی آشکار شود.

این پیروزی به دست نیامده مگر با استقامت و مقاومت طولانی مدت و جدی مردم فلسطین که به قیمت هزینه کردن از جان و مال و ناموس خودشان ایستادند و از این ارزش‌های دینی حفاظت کردند و در خط مقدم این جبهه نقش‌آفرینی کردند.

ما با عنوان مسلمانانی که به دستور پیامبر اعظم وظیفه داریم در مقابل ظلم بایستیم و طبق قاعده قرآنیِ «لا یَظلمونَ و لا یُظلمون»، همان‌طور که اجازه نداریم ظلم بکنیم، همان‌طور هم اجازه نداریم ظلم را بپذیریم.

اگر در گوشه و کنار جهان اسلام و حتی اقصی نقاط جهان به مظلومی ظلم شود، اسلام عزیز این تکلیف را بر عهده ما گذاشته که در قبال ظلمی که انجام می‌شود، بی‌تفاوت نباشیم و اعلام موضع کنیم و اگر می‌توانیم جلوی آن ظلم را بگیریم.

مردم مظلوم فلسطین - که سال‌ها در خط مقدم جبهه مقاومت برابر ظالمان و صهیونیست‌های خبیث قرار گرفته و هزینه‌های اصلی را در این مسیر پرداخت کرده‌اند - حداقل انتظارشان از دیگر مسلمانان جهان این است که از آن‌ها پشتیبانی کنند و آن‌ها را در میدان مبارزه تنها نگذارند.

مسلمانان وظیفه دارند با حمایت‌های مادی و معنوی، زمینه استمرار این حرکت و جریان مبارزه را برای آن‌ها فراهم کنند و طبیعتاً ما که به دستور اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) مامور به حمایت از مظلومان هستیم و تقدس قبله اول مسلمانان در روایات متعددی به ما رسیده و حفاظت از حرمت این ارض اقدس را به‌عنوان تکلیف برای ما قرار داده‌اند، وظیفه‌ی سنگین‌تری داریم که در مقابل ظلم متجاوزان و هتک حرمت به مقدسات بی‌اعتنا نباشیم.

بنابراین حداقل کاری که می‌توانیم بکنیم این است که در روز جهانی قدس ـ که تدبیر داهیانه و طراحی دقیق و راهبردی حضرت امام راحل (قدس سره الشریف) است و استمرار این جریان مقدّس مورد تأکید همیشگی رهبر معظم انقلاب است ـ در حد وسع خود نقش‌آفرینی بکنیم.

اگر مقدور باشد مثل سال‌های گذشته در قالب راهپیمایی پرشور، موضع خود را نشان می‌دهیم و اگر به خاطر شرایط کرونا حضور در خیابان‌ها برای ما فراهم نباشد در قالب راهپیمایی ماشینی و موتوری و حتی اگر بنا به مصالحی ممکن نشد، به صورت حمایت معنوی و تولید محتوا در فضای مجازی اعلام موضع کرده و نقش خود را ایفا خواهیم کرد.

از خداوند می‌خواهیم که ما را در قبال این رسالت و ماموریت تاریخی هوشیار قرار بدهد و ما را موفق کند که در مسیر آزادی قدس شریف و تحقّق وعده نائب امام زمان، نقشی جدّی داشته باشیم و جهت‏بخش و اثرگذار باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
گردشگری عشایری در استان تقویت می‌شود

گردشگری عشایری در استان تقویت می‌شود

دوره‌های آموزشی لازم برای رفع مشکلات اقتصادی، توانمندسازی خانواده‌های عشایر، معرفی تولیدات صنایع‌دستی و محصولات غذایی آنها برگزار خواهد شد تا مهارت‌های موجود در این زمینه تقویت شود و به جذب گردشگر در این حوزه کمک کند

کارنامه مطلوب مدیریت شهری و روستایی

کارنامه مطلوب مدیریت شهری و روستایی

اکنون که در آستانه شروع فعالیت دوره ششم شوراهای اسلامی با حضور شهرداران جدید قرار داریم، امیدوارم شوراها و شهرداران با برنامه ریزی متناسب با شاخص‌های مرتبط با هر منطقه بتوانند یک دوره چهارساله موفق را رقم بزنند.

سرویس بوشهر - گفتگو

بیشتر