مشکلات هنرمندان سمنان قبل و بعد از شیوع ویروس کرونا در گفت‌وگو با مدیران فرهنگی این استان

سمنان در انتظار یک روز خوب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: همزمان با نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان تسهیلات ویژه به فعالان قرآنی این استان در قالب بن‌های خرید پرداخت خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: همزمان با نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان تسهیلات ویژه به فعالان قرآنی این استان در قالب بن‌های خرید پرداخت خواهد شد.
کد خبر: ۱۳۱۴۱۶۵

به گزارش جام جم آنلاین قزوین ، محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با اعلام این خبر با اشاره به اینکه نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم از ۱۱ اردیبهشت ماه فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: از تمام فعالان قرآنی و قرآن دوستان قزوینی برای بازدید از این نمایشگاه دعوت می‌شود.

وی اظهار داشت: نمایشگاه مجازی قرآن کریم در ۲ بخش فروشگاهی و محتوایی به مدت ۱۰ روز شاهد فعالیت سامانه نمایشگاه مجازی قرآن کریم به نشانی اینترنتی www.iqfa.ir هستیم تا مخاطبان قرآن امسال به‌صورت مجازی به بازدید از این نمایشگاه بپردازند.

اسماعیلی با بیان اینکه نمایشگاه مجازی قرآن کریم فرصتی برای اعتلای جامعه اسلامی و برای نزدیک شدن هرچه بیشتر مردم با قرآن است، تصریح کرد: بیش از ۵۰۰ ناشر آثار و منابع دینی،‌ قرآنی و دفاع مقدس در بخش فروشگاهی و ۵۰۰ مؤسسه و مرکز قرآنی و دینی در بخش محتوایی نمایشگاه مشارکت دارند و با توجه به اینکه نمایشگاه به صورت مجازی برگزار می‌شود دسترسی مردم در اقصی نقاط شهری و روستایی به راحتی امکانپدیر است.

این مسوول به ارائه تسهیلات برای فعالان قرآنی اشاره کرد و افزود: این تسهیلات به صورت ویژه در بخش فروشگاهی، خانه کتاب ارائه می‌شود ارسال مرسولات به صورت رایگان بر عهده شرکت ملی پست است.

وی اضافه کرد: در نمایشگاه امسال کتاب‌های مرجع قرآنی و دینی چاپ شده از سال ۹۲ تا کنون موجود است و همچنین کتاب‌های ناشران با ۲۰ درصد تخفیف در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: بر اساس هماهنگی با شرکت همراه اول، تعرفه اینترنتی بازدید و خرید از نمایشگاه رایگان است و در این رویداد، بیش از یک هزار موسسه و مرکز قرآن و نیز ناشران فعال در این حوزه، حضور دارند و بیش از ۳۰ نشست تخصصی در بخش داخلی و بین‌الملل برگزار می‌شود.

اسماعیلی  خاطرنشان کرد: نمایشگاه مجازی قرآن کریم برخلاف نمایشگاه سال‌های گذشته قرآن که در ساعات محدودی برپا بود، امسال با شعار " قرآن، کتاب رشد و رویش " ۲۴ ساعته در طول برگزاری نمایشگاه فعال است و علاوه بر این، فرصتی است که تمام هموطنان از اقصی نقاط کشور از امکانات فروشگاهی و نمایشگاهی آن استفاده کنند.

وی یادآور شد: به همین منظور به ۱۶ هزار فعال قرآنی بن خرید و تسهیلات اختصاص داده‌شده است و بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه فعال است، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه همچنان فعال خواهد بود.

اسماعیلی اضافه کرد: فعالان قرآنی مشمول دریافت بن نمایشگاه مجازی قرآن شامل حافظان کل قرآن، قاریان ممتاز، مدیران مؤسسات قرآنی، مربیان قرآنی، هنرمندان آثار قرآنی، نویسندگان و مؤلفان آثار قرآنی هستند و این بن‌ها از ۱۰۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته‌شده است و مشمولان دریافت بن خرید از طریق ارسال پیامک نسبت به میزان بن تخصیصی خود مطلع می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد قزوین افزود: مشمولان بن خرید از نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم می‌توانند پس از دریافت پیامک، با مراجعه به بخش فروشگاهی سامانه نمایشگاه مجازی قرآن کریم و ثبت کدملی خود، نسبت به خرید اقدام کنند و اطلاعات مشمولان بن خرید از نمایشگاه با همکاری مراجع ذیربط قرآنی از جمله شورای عالی قرآن قاریان، اتحادیه مؤسسات قرآنی مدیران مؤسسات، سازمان دارالقرآن الکریم و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حافظان و مربیان تهیه شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها