jamejamonline
هرمزگان عمومی کد خبر: ۱۳۱۳۶۶۸   ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۹:۰۳

در آئین برگزاری سی و دومین جشنواره امتنان از کارگران

شرکت آلومینیوم المهدی به عنوان واحد نمونه سال ۱۳۹۹ استان هرمزگان انتخاب شد

در آئین برگزاری سی و دومین جشنواره امتنان از کارگران، گروه کار و واحد نمونه هرمزگان که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، کارگران، گروه کار و واحد نمونه هرمزگان معرفی و تقدیر شدند.

title
به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان،در آئین برگزاری سی و دومین جشنواره امتنان از کارگران، گروه کار و واحد نمونه هرمزگان که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، کارگران، گروه کار و واحد نمونه هرمزگان معرفی و تقدیر شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری هرمزگان در این مراسم گفت: راز آفرینش و رشد انسان در گرو کار و تلاش است و جامعه ای که افراد آن مشغول به کار باشند، کمتر دچار آسیب های اجتماعی می شوند.

"رئوفی" با اشاره به این که هرمزگان در مسیر رشد و توسعه در بخش های مختلف اقتصادی است، افزود: بر این اساس هر ساله بر جمعیت کارگری استان افزوده می شود که باید جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی ، برنامه ریزی کرد.

وی اظهارداشت: كارگران با حضور پر  رنگ خود در تمامي صحنه های انقلاب اسلامي به اثبات رسانده اند كه در جهت پيشرفت و بالندگي ميهن اسلامي با جهاد و پايمردی در ۲ جبهه توليد و حفظ آرمان های نظام از هيچ تلاشي فروگذار نخواهند كرد.

 وی  با توجه به نامگذاری امسال، به نام توليد ،پشتيباني ها ،مانع زدايي ها، نقش كارگران در تحقق اين شعار بسيار مهم و تاثير گذار دانست.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز در این مراسم  گفت: هر ساله بمنظور ترویج و تقویت فرهنگ کار و تلاش، در سه مرحله مقدماتی در سطح کارگاهی و کارخانه، نیمه نهایی در سطح استانی و مرحله نهایی در سطح ملی، تجلیل از کارگران و گروه کار و واحد نمونه صورت می پذیرد و برگزیدگان طی مراسمی تحت عنوان جشنواره امتنان در استانها و در سطح کشور، تجلیل می شوند.

هادی ابراهیمی  افزود: شناسایی و بررسی علمی و کاربردی، ساماندهی و کارآمد سازی استعداد ها و خلاقیت ها و نو آوری های چهره های برتر جامعه کار و تولید در ارتباط با  کاهش موانع و گشودن گره های تولید و ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان شاغلین بخش کار و تولید و همچنین ارج نهادن به تلاش و مساعی کارگران نمونه، تولید کنندگان، کارآفرینان و فرصت آفرینان اشتغال در بخش های مختلف اقتصادی و ارتقاء منزلت و جایگاه کار و تولید از اهداف کلی این جشنواره است.

وی ارائه شیوه های نوین در کار ، ابتکار و نوآوری در زمینه افزایش بهره وری راندمان تولید یا کاهش ضایعات، اسلامی و اصول اخلاقی، رعایت موارد ایمنی و تلاش در جهت ارتقاء مهارت های شغلی از جمله شاخص های انتخاب کارگران و گروه کار نمونه اعلام کرد. 

قابل ذکر است که تعداد 945 نفر در قالب كارگر و گروه كار و واحد نمونه در سامانه ثبت نام نموده اند که پس از داوری، كارگران و گروههاي كار و واحد نمونه استانی انتخاب  و معرفی شدند.

 شرکت آلومینیوم المهدی با مدیرعاملی " دکتر حمید مهتدی"، با افزايش و ثبات در اشتغال و توليد طي سالهای اخير، افزايش صادرات ، ارتقای تسهيلات رفاهي كارگران ، توجه ويژه به امر آموزش، توجه به مبحث تحقيق و توسعه و دارا بودن واحد R&D  ، اجرای دستورالعمل های حفاظت فني و بهداشت كار و ايفای نقش مسئوليت پذيری اجتماعي، بعنوان واحد نمونه معرفی و از مدیرعامل این شرکت تقدیر شد.

مدیرعامل المهدی نیز در این ارتباط  گفت: در سال 99 با تلاش و همت همه کارکنان این مجموعه توانستیم رقم تولید این شرکت را به 163 هزار تن برسانیم که این افزایش تولید، رشد 88  درصدی را به همراه داشت و مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود به این موضوع اشاره فرمودند. 

مهتدی افزود : چند سال پیش و در برهه زمانی خاصی  شاهد مشکلات بسیاری در حوزه تولیدات شرکت، امنیت شغلی کارکنان و اخراج کارگران و... بودم که موجب دغدغه فکری کارکنان و همه مسوولان شده بود که این امر با سپردن مدیریت این مجموعه تولیدی به گروه مپنا و مدیران ارزشی  شاهد رفع شدن مشکلات، توسعه و رونق بیش از بیش این مجموعه در استان و حتی در سطح کشوری شدیم.

وی با بیان این که افزایش چندین برابری ظرفیت و جهش تولید این شرکت درعمل کار آسانی نیست، اظهار کرد: عمل کردن به معنای واقعی کلمه به این امر خطیر جز با روحیه جهادی و اراده قوی امکان پذیر نبوده و خوشبختانه همه کارکنان این مجموعه تولیدی مهم از این شاخص ها برخودار هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: