jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۳۱۳۵۰۰   ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۹:۴۸

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، نسبت به تردد بی‌ضابطه کامیون‌های با اتباع هندی از مرزهای شرقی و خطر شیوع کرونای هندی در کشور، هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین، حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس، در گفتگو با فارس با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص بسته شدن راه‌های ارتباطی با کشور هند و کنترل مرزهای شرقی در پی شیوع ویروس کرونای هندی، اظهار داشت: با وجود گذشت حدود 10 روز از ابلاغ این مصوبه، اما متأسفانه نظارت دقیقی بر اجرای آن وجود ندارد و تردد کامیون‌ها از مرزهای زمینی ادامه دارد و فعالیت‌های ترانزیتی مانند سابق برقرار است.

وی تصریح کرد: کامیون‌هایی که رفت و آمد می‌کنند، راننده و خدمه دارند و نسبت به قرنطینه اینها نیز حداقل در مرزهای استان سیستان و بلوچستان اتفاق جدی رخ نمی‌دهد؛ قرنطینه یعنی این افراد دو هفته بستری شوند و سپس از آنها تست گرفته شود، در حالی که چنین چیزی در مرزهای شرقی اتفاق نمی‌افتد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: در صحبت‌هایی هم که با دانشگاه‌های علوم پزشکی استان داشتیم، از ناهماهنگی‌ها گلایه دارند و نسبت به تردد آزادانه کامیون‌های تجاری انتقاد می‌کنند.

شهریاری با تأکید بر اینکه دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا باید با نظارت خود این ستاد به دقت اجرا شود، گفت: متأسفانه گاهی از این دستورالعمل‌ها تفسیرهای شخصی صورت می‌گیرد، در حالی که دستورالعمل‌های ابلاغی باید صریح و شفاف باشد که جایی برای تفسیر به رأی باقی نماند.

نامه جدید به رئیس جمهور؛ تجربه عید نوروز را در «عید فطر» تکرار نکنید

وی همچنین از نگارش نامه جدید کمیسیون بهداشت و درمان خطاب به رئیس‌جمهور در خصوص تعطیلات عید فطر خبر داد و گفت: در این نامه که پس‌فردا ارسال خواهد شد، نسبت به خطر تکرار سوءمدیریت صورت گرفته در تعطیلات نوروزی، در ارتباط با تعطیلات عید فطر و تعطیلات تابستانی هشدار داده شده و تأکید شده است که در این خصوص مسئولانه رفتار شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین با بیان اینکه منتظر پاسخ قوه قضائیه به نامه یک‌ماه پیش کمیسیون در خصوص سوءمدیریت ستاد ملی کرونا در تعطیلات نوروزی و بروز موج چهارم بیماری کرونا هستیم، خاطرنشان کرد: گزارش کارشناسی کمیسیون بهداشت و درمان در خصوص تخلفات ستاد برای اعمال ماده 234 نیز در دست تدوین است و در مرحله جمع‌آوری مستندات هستیم و اگر دستگاه‌های مسئول مانند وزارت بهداشت این مستندات را ارائه کنند، هفته آینده گزارش را آماده تحویل به هیأت رئیسه می‌کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر