jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۱۳۴۲۷   ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۰

دو مرد و یک زن که همراه دختری خردسال به طلافروشی‌ های سطح تهران رفته و با شیوه کش‌روی، طلا سرقت می‌کردند بازداشت شدند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روزنامه جام‌جم، اوایل زمستان سال گذشته مرد طلافروشی به پلیس آگاهی پایتخت رفت و از دو مرد، یک زن و دختری خردسال بابت سرقت طلا از مغازه‌اش شکایت کرد.

شاکی در جریان تحقیقات پلیسی گفت: آنها به عنوان مشتری به مغازه‌ام در یکی از محله‌های مرکزی تهران آمدند. چند سرویس طلا از من درخواست کردند که برایشان روی ویترین گذاشتم اما از هیچ‌کدام خوش‌شان نیامد. بعد از رفتن آنها متوجه شدم یک جفت گوشواره و یک گردنبند طلا سرقت شده است. وقتی دوربین مداربسته مغازه را بازبینی کردم متوجه شدم آنها طلاها را کش رفته‌اند.

در ادامه پرونده‌ای در شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه34 تهران تشکیل شده و طلافروشان دیگری که به شیوه مشابه از آنها سرقت شده بود، شکایت کردند.

با توجه به افزایش شکایت‌ها، مشخصات سارقان فراری در اختیار دیگر طلافروشان قرار گرفت و از آنها خواسته شد که به محض دیدن سارقان موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

تحقیقات برای دستگیری سارقان فراری ادامه داشت تا این‌که با گذشت چند ماه از این ماجرا، چند روز پیش وقتی سارقان دوباره برای سرقت به طلافروشی دیگر رفته بودند از سوی طلافروش شناسایی شده و با اطلاع موضوع به پلیس، سارقان دستگیر شدند.

فرهاد، یکی از متهمان پرونده در جریان تحقیقات گفت: پیش از این به دلیل سرقت زندانی شده بودم. بعد از آزادی‌ام با شهرام آشنا شدم که او نیز خلافکار و معتاد بود. تصمیم گرفتیم که هردو با هم سرقت کنیم. او با زن صیغه‌ای و دختر خردسالش به محل‌های سرقت می‌آمد. مغازه را شلوغ می‌کردیم و بعد از پرت کردن حواس فروشنده، طلاها را کش می‌رفتیم. با فروش طلاهای سرقتی، شیشه می‌خریدیم و می‌کشیدیم.

با اعتراف او، زن و مردی که با وی همدست بودند نیز به سرقت‌های سریالی از طلافروش‌ها به شیوه کش‌روی اعتراف کردند.

منافی، بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 34 تهران با تایید این خبر به جام‌جم گفت: با اعتراف متهمان آنها در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات برای رازگشایی از دیگر جرایم متهمان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر