jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۳۳۲۴   ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۹:۲۱

وزارت خارجه روسیه ادعا‌های غیرقانونی بودن انتخابات در سوریه را بی‌اساس خواند و انتخابات را منطبق بر قانون اساسی این کشور دانست.

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای ادعا‌های غیرقانونی بودن انتخابات در سوریه را رد کرده و آن را منطبق بر قانون اساسی این کشور دانست.

این نهاد روس در بخشی از بیانیه خود با بیان آن‌که انتخابات در سوریه امری داخلی و مربوط به خود این کشور است، افزود: «ادعای غیرقانونی بودن انتخابات تنها در راستای فشار بر دمشق انجام می‌شود.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «به همین دلیل چنین ادعا‌هایی از سوی برخی کشور‌های خارجی از نظر ما راهی سیاسی برای فشار بر دمشق و تلاش برای مداخله در امور داخلی سوریه است.»

در انتها این بیانیه با ابراز امیدواری برای برگزاری انتخابات در سوریه براساس استاندارد‌های ملی و بین‌المللی، افزود: «با توجه به درخواست سوریه آماده هستیم تا ناظرانی از روسیه برای انتخابات این کشور بفرستیم.»

به گفته منابع آگاه، رقابت در انتخابات دومین دوره ریاست‌ جمهوری سوریه میان «بشار اسد» و «عبدالله سلون» محدود خواهد بود. در میان فهرست نامزد‌ها، نام «محمود مرعی» از فعالان سیاسی مخالف نظام حاکم در سوریه، نیز دیده می‌شود.

مجلس ملی سوریه روز پنجم خرداد را برای برگزاری انتخابات دومین دوره ریاست‌ جمهوری این کشور اعلام کرده است. یک هفته قبل از آن نیز انتخابات برای سوری‌ های مقیم خارج برگزار می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

مهر باطل بر گفتمان سازش

مهر باطل بر گفتمان سازش

آنچه امروز در نوار غزه رخ می‌دهد تکان‌ دهنده است. شهادت ده‌ها انسان بیگناه، از جمله تعدادی از کودکان در حملات وحشیانه رژیم‌ اشغالگر قدس، بار دیگر ماهیت این رژیم منحوس و نامشروع را مقابل همگان افشا کرده است.

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر