jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۳۱۱۷   ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۱:۰۱

معاون درمان بیمارستان فارابی با اشاره به واکسیناسیون بیماران خاص علیه بیماری کووید ۱۹، بر رعایت پروتکل ها بعد از واکسن زدن تاکید کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، حمید ریاضی، با اشاره به شروع واکسیناسیون بیماران خاص در بیمارستان فارابی، گفت: از آنجایی که بیمارستان فارابی دارای بخش آنکولوژی چشم است، بیمارانی با مشکلات تومورهای چشمی و بیمارانی که تحت براکی تراپی داخل چشم و سیستمیک قرار می‌گیرند به این بخش مراجعه می‌کنند. این بیماران در برابر ویروس کرونا بسیار آسیب پذیرند. در کنار آنان بیمارانی را داریم که تحت درمان ایمونوتراپی، التهاب‌های داخل چشمی و سرطان‌های اربیت هستند که این افراد نیز در گروه‌های بعدی در معرض خطر ابتلاء به کووید ۱۹ قرار می‌گیرند.

وی افزود: به همین دلیل بیمارانی که با این شرایط در بیمارستان فارابی تحت درمان قرار گرفته اند را شناسایی و برای دریافت واکسن فراخواندیم. در حال حاضر بیماران خاص و بیمارانی که وزارت بهداشت بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی آنان را در اولویت بندی دریافت واکسن قرار داده در حال واکسینه شدن هستند.

ریاضی، خطر ابتلاء به کووید ۱۹ را بسیار جدی دانست و اظهار داشت: به نظر می‌آید کرونا بسیار جدی تر از چیزی است که در ابتدای همه گیری تصور می‌شد. در حال حاضر نیز در موج چهارم این بیماری قرار داریم، به همین خاطر از همه هموطنان می‌خواهیم تا حتماً شیوه نامه‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنند. زیرا واکسن به تنهایی برای مقابله با کرونا کافی نیست بلکه برای مقابله با این ویروس در کنار تزریق واکسن باید همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کرد.

معاون درمان بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی فارابی، افزود: به هیچ عنوان نباید تصور افراد جامعه این گونه باشد که چون واکسیناسیون انجام شده پس می‌توانیم استفاده از ماسک را متوقف کنیم. توصیه می‌کنم علاوه بر واکسیناسیون رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید ادامه داشته باشد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش