jamejamonline
مازندران کد خبر: ۱۳۱۲۹۲۴   ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۴:۴۵

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران خبر داد

کشف سه هزار و سیصد و پنجاه دستگاه ماینر غیرمجاز طی یکسال

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از کشف و ضبط سه هزار و ۳۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز طی یکسال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین مازندران فرامرز سپری با بیان اینکه به کارگیری غیرمجاز دستگاه‌های ماینر با استفاده غیرقانونی انرژی برای استخراج رمزارز ظرف یک سال اخیر خساراتی را به شبکه‌های توزیع برق وارد کرده است، افزود: طی یک سال اخیر سه هزار و ۳۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز از ۸۱ مرکز غیرقانونی استخراج رمزارز توسط همکاران و مسئولان تست و بازرسی استان و امورهای توزیع برق با هماهنگی مسئولان قضائی و با همکاری مأموران انتظامی در نقاط مختلف مازندران کشف و ضبط شده است.

 

وی گفت: مطابق دستورالعمل ارسالی از توانیر با کلیه این مشترکان برخورد و مبلغی معادل ۶۸ میلیارد ریال بهای انرژی بابت جریمه این دسته از مشرکان صادر شده است.

 

سپری افزود: پارسال با وجود تمامی مشکلات نزدیک به ۱۹ هزار کنتور معیوب در این شرکت تعویض شده است و میزان انرژی معادل ۱۵ میلیون کیلووات ساعت از این محل به مجموع فروش انرژی شرکت اضافه شده است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران ادامه داد: به منظور مدیریت دارایی و استفاده بهینه از سرمایه‌های شرکت و کاهش هزینه‌ها قراردادی با یکی از شرکت‌های کنتورسازی منعقد تا قریب به ۲۰ هزار کنتور معیوبی که تعویض شده بودند تعمیر تا مجدداً به چرخه استفاده شرکت توزیع وارد شوند.

 

وی گفت: به منظور مقابله با پدیده شوم برق‌های غیرمجاز و با استفاده از روش‌های مختلف کنترل مصارف مشترکین تعداد سه هزار و ۵۰۰ مشترک دارای تخلف در استفاده از انرژی برق شناسایی و مطابق دستورالعمل‌های موجود با آنها برخورد صورت گرفته است که از این محل نیز نزدیک به ۲۱ میلیون کیلووات ساعت انرژی به میزان فروش شرکت اضافه شد.

 

وی خاطرنشان کرد: با وجود ارائه دستورالعمل واگذاری انشعاب برق به صورت قانونی برای این دسته از مشترکین متأسفانه برخی افراد سودجو به صورت غیرقانونی اقدام به فعالیت دراین زمینه می‌کنند که باعث افزایش مصرف و بروز مشکلات فراوان در کنترل بار مشترکین و در شرایط بحرانی بروز خاموشی‌های ناخواسته می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: